Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Екологічний податок » Платники податку

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЯкі СГ є платниками екологічного податку за здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення, скиди, розміщення відходів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п.240.1 ст.240 розділу VIIІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємст...

Читати далі »

Хто є платником екологічного податку за викиди забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п.240.2 ст.240 розділу VIIІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 (далі – ПКУ) платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та ін...

Читати далі »

Які СГ є платниками екологічного податку за утворення та тимчасове зберігання радіоактивних відходів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п.240.1 ст.240 розділу VIIІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 (далі – ПКУ) платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та ін...

Читати далі »

І. Чи повинен CГ нараховувати та сплачувати екологічний податок, в частині розміщення небезпечних відходів та розміщення побутових відходів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Платниками екологічного податку, що справляється за розміщення відходів, в т.ч. небезпечних відходів та побутових відходів є всі суб’єкти господарювання, крім тих, суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю відходів як вторинної сировини, провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів, що розміщуються на власних територіях (об’єктах), та надають послуги у цій сфері. Тобто, із оподаткування екологічним податком вивільнені тільки окремі види відходів як вторинної сировини та розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах. У разі наявності у платників податку відповідних об’єктів та бази оподаткування по екологічному податку, що справляється за розміщення відходів, визначених пп.242.1.3 п.242.1 ст.242 Податкового кодексу України, таким платникам податку слід нараховувати та сплачувати екологічний податок.

Читати далі »

ІІ. Чи повинен CГ нараховувати та сплачувати екологічний податок, в частині розміщення небезпечних відходів та розміщення побутових відходів?

25.08.2011

(Початок див.І) Діє з 01.01.2011 Повна: Тобто, із оподаткування екологічним податком вивільнені тільки окремі види відходів як вторинної сировини та розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах. У разі наявності у платників податку відповідних об’єктів та бази оподаткуванн...

Читати далі »

І.Чи є платниками екологічного податку СГ, що розміщують відходи (в тому числі небезпечні або побутові, інші відходи які утворилися у процесі діяльності та підлягають утилізації чи видаленню)?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Платниками екологічного податку, що справляється за розміщення відходів є всі суб’єкти господарювання (незалежно від отримання дозволу на розміщення відходів), що розміщують у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (в тому числі на власних територіях) протягом звітного кварталу відходи (в тому числі небезпечні відходи, побутові відходи, інші відходи, які утворилися у процесі діяльності та підлягають утилізації чи видаленню), крім тих, суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю відходів як вторинної сировини, провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів, що розміщуються на власних територіях (об’єктах), та надають послуги у цій сфері. Питання видання дозволів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами на спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), а також в частині цивільно-правових відносин (договірних відносин) між суб’єктами господарювання не належить до компетенції органів ДПС.

Читати далі »

ІІ.Чи є платниками екологічного податку СГ, що розміщують відходи (в тому числі небезпечні або побутові, інші відходи які утворилися у процесі діяльності та підлягають утилізації чи видаленню)?

25.08.2011

Повна: (початок див.І) Таким чином, платниками екологічного податку, що справляється за розміщення відходів є всі суб’єкти господарювання (незалежно від отримання дозволу на розміщення відходів), що розміщують у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (в тому числі на власних терито...

Читати далі »

Чи є платниками екологічного податку СГ, які мають ліцензію на збирання і заготівлю окремих видів відходів як вторинної сировини?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Не є платниками екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах суб’єкти господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю відходів як вторинної сировини, провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів, що розміщуються на власних територіях (об’єктах), та надають послуги у цій сфері. Перелік окремих видів відходів як вторинної сировини, збирання та заготівля яких підлягає ліцензуванню: відходи полімерні; відходи гумові, у тому числі зношені шини затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року № 183 із змінами та доповненнями.

Читати далі »

Чи є платниками екологічного податку СГ, які здійснюють викиди пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива у 2011 році, що було придбано у попередньому році?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Для суб’єктів господарювання, що здійснювали використання пального пересувними джерелами забруднення останній звітний період збору за забруднення навколишнього природного середовища - ІV квартал 2010 року, а з 1 січня 2011 року запроваджено екологічний податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива, який утримується і сплачується до бюджету податковими агентами під час реалізації такого палива (екологічний податок включається в ціну придбаного палива).

Читати далі »

І. Хто є платником екологічного податку за здійснення викидів в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (в тому числі у разі здачі в оренду стаціонарного джерела забруднення)?

25.08.2011

Платниками екологічного податку до бюджету є суб’єкти господарювання, якими безпосередньо здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (незалежно від отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення). Умови видання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення не впливають на визначення платників податку. Дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення видаються територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і питання щодо їх видання, а також питання в частині цивільно-правових відносин (договірних відносин) між суб’єктами господарювання не належать до компетенції органів ДПС.

Читати далі »

ІІ. Хто є платником екологічного податку за здійснення викидів в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (в тому числі у разі здачі в оренду стаціонарного джерела забруднення)?

25.08.2011

Повна: (початок див.І) Таким чином, платниками екологічного податку до бюджету є суб’єкти господарювання, якими безпосередньо здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (незалежно від отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосфе...

Читати далі »

Чи є платником екологічного податку СГ, який сплачує ЄП?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання, який сплачує єдиний податок, є платником екологічного податку у разі наявності об’єкта та бази оподаткування по екологічному податку.

Читати далі »

Чи є сільськогосподарські підприємства селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом продукції тваринництва та птахівництва, платниками екологічного податку за розміщення відходів (гною та пташиного послі

25.08.2011

Сільськогосподарські підприємства, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом продукції тваринництва та птахівництва і при цьому здійснюють розміщення протягом звітного кварталу відходів (гною та пташиного посліду), є платниками екологічного податку.

Читати далі »

І. Чи є платниками екологічного податку СГ, які використовують автономні системи опалення (котли) адміністративних, торговельних, складських та інших будівель та споруд та чи потрібно мати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціон

25.08.2011

Суб’єкти господарювання, у випадку використання автономних систем опалення власниками адміністративних, торговельних, складських та інших будівель та споруд мають об’єкт оподаткування екологічним податком - обсяг забруднюючих речовин, що утворюються й викидається в атмосферне повітря при згорянні палива (газу, мазуту тощо) та є платниками екологічного податку (незалежно від отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення). Обсяги викидів стаціонарними джерелами забруднення платники екологічного податку визначають самостійно, а для перевірки правильності їх визначення органи ДПС залучають працівників органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим та спеціальних підрозділів центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища. Дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення видаються територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і питання щодо їх видання, не належать до компетенції органів ДПС.

Читати далі »

ІІ. Чи є платниками екологічного податку СГ, які використовують автономні системи опалення (котли) адміністративних, торговельних, складських та інших будівель та споруд та чи потрібно мати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціо

25.08.2011

Повна: (початок див.І) Таким чином, суб’єкти господарювання, у випадку використання автономних систем опалення власниками адміністративних, торговельних, складських та інших будівель та споруд мають об’єкт оподаткування екологічним податком - обсяг забруднюючих речовин, що утворюються й викидаєть...

Читати далі »

Чи є платником екологічного податку до бюджету комунальне підприємство (спеціалізоване підприємство), яке виконує послуги в частині збирання та вивозу побутових відходів (за умови, що не має власних об'єктів розміщення відходів) та у подальшому по договор

25.08.2011

У разі, коли комунальне підприємство (спеціалізоване підприємство), яке виконує послуги в частині збирання та вивозу побутових відходів (за умови, що не має власних об'єктів розміщення відходів) та у подальшому по договору передає їх для розміщення іншим власникам відходів, які здійснюють діяльність щодо видалення та утилізації відходів мають орендовані власні звалища (полігони) не є платником екологічного податку до бюджету. Хоча Податковим кодексом України ця група осіб не визначена, що не є платником податку. В цьому випадку платниками екологічного податку є суб'єкт господарювання, який безпосередньо здійснює розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах (в т.ч. орендованих, власних звалищах (полігонах) тощо). Виняток лише складають суб'єкти господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю окремих видів відходів як вторинної сировини і провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів, що розміщуються на власних територіях (об'єктах).

Читати далі »

І. СГ має договір на видалення та утилізацію відходів з переробним підприємством (спеціалізованим підприємством), у такому разі йому потрібно нараховувати та сплачувати екологічний податок за тимчасове розміщення (зберігання) відходів протягом звітного кв

25.08.2011

Суб'єкт господарювання (незалежно від отримання дозволу на утворення та розміщення відходів та наявності договору на видалення та утилізацію відходів з переробним підприємством (спеціалізованим підприємством) повинен нараховувати та сплачувати екологічний податок за тимчасове розміщення (зберігання) відходів протягом звітного кварталу (в т.ч. акумулятори, шини, люмінесцентні лампи) на загальних підставах. За винятком суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю окремих відходів як вторинної сировини, провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів, що розміщуються на власних територіях (об’єктах), та надають послуги у цій сфері. Зауважимо, що базовий податковий (звітний) період по екологічному податку дорівнює календарному кварталу, тому для розуміння „тимчасового розміщення (зберігання) відходів протягом звітного кварталу” слід розуміти календарні дати податкового (звітного) періоду кварталу.

Читати далі »

ІІ. СГ має договір на видалення та утилізацію відходів з переробним підприємством (спеціалізованим підприємством), у такому разі йому потрібно нараховувати та сплачувати екологічний податок за тимчасове розміщення (зберігання) відходів протягом звітного к

25.08.2011

(початок див.І) Повна: Таким чином, суб'єкт господарювання (незалежно від отримання дозволу на утворення та розміщення відходів та наявності договору на видалення та утилізацію відходів з переробним підприємством (спеціалізованим підприємством) повинен нараховувати та сплачувати екологічний подат...

Читати далі »

Хто повинен сплачувати до бюджету екологічний податок, що справляється за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації?

25.08.2011

Екологічний податок за здійснення скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти повинні сплачувати до бюджету первинні водокористувачі, оскільки ними, на підставі дозволів на спеціальне водокористування, здійснюються скиди у водні об’єкти стічних вод з умістом забруднюючих речовин. При цьому, вторинний водокористувач є платником екологічного податку у разі якщо ним отримано дозвіл на спеціальне водокористування, на підставі якого здійснюється скидання стічних вод у водні об'єкти.

Читати далі »

І. Що є джерелом іонізуючого випромінювання та чи є платником екологічного податку суб’єкт господарювання за придбані джерела іонізуючого випромінювання?

25.08.2011

Щодо об’єкту оподаткування екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів в умовах п. 249.7 ст. 249 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), то джерело іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ) - фізичний об'єкт, крім ядерних установок, що містить радіоактивну речовину, або технічний пристрій, який створює або за певних умов може створювати іонізуюче випромінювання. Радіоактивні матеріали - це джерела іонізуючого випромінювання, ядерні матеріали та радіоактивні відходи (РАВ). Суб’єкт господарювання, у разі придбання з 1 січня 2011 року джерел іонізуючого випромінювання, сплачує екологічний податок у загальному розмірі 10 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) кожного джерела іонізуючого випромінювання, яка визначається з дати придбання (купівлі-продажу) цього джерела. У кожному окремому випадку СГД необхідно з’ясувати питання віднесення ДІВ до об’єкту оподаткування екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів в умовах п. 249.7 ст. 249 ПКУ з територіальними органами Держатомрегулювання відповідно до їх функціональних повноважень. Екологічний податок не сплачується за придбані до 1 січня 2011 року джерела іонізуючого випромінювання (до 1 січня 2011 року сплачувався збір за забруднення навколишнього природного середовища).

Читати далі »

ІІ. Що є джерелом іонізуючого випромінювання та чи є платником екологічного податку суб’єкт господарювання за придбані джерела іонізуючого випромінювання?

25.08.2011

Повна: (початок див.І) Щодо об’єкту оподаткування екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів в умовах п. 249.7 ст. 249 ПКУ повідомляємо. Джерело іонізуючого випромінювання - фізичний об'єкт, крім ядерних установок, що містить радіоактивну речовину, або технічний п...

Читати далі »

Чи є платником екологічного податку СГ, який уклав договір з підприємством комунального господарства на вивіз та розміщення побутових відходів протягом звітного кварталу?

25.08.2011

Суб’єкт господарювання, який уклав договір на вивіз та розміщення побутових відходів з підприємством комунального господарства протягом звітного кварталу, але при цьому до видалення відходів здійснював їх тимчасове розміщення, є платником екологічного податку, що справляється за розміщення відходів.

Читати далі »

Чи вважається платником екологічного податку за здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення, скиди, розміщення відходів СГ, який має висновок санітарно - епідеміологічної служби чи органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природно

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 300, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи є податковим агентом СГ, який не має КВЕД оптової або роздрібної торгівлі, проте здійснив разовий продаж пального іншому СГ, яке було придбане для власних автомобілів?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 300, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи є платником єкологічного податку бюджетна установа, яка забезпечує замовлення Держави, на зберіганні у якої знаходиться паливо, яке буде реалізоване оптовими партіями на конкурсних засадах?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 300, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи є платниками екологічного податку за розміщення відходів СГ, які здійснюють розміщення відходів (в тому числі, утворених у процесі діяльності), що продаються як товар або використовуються у власному виробництві (у тому числі протягом звітного кварталу)

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 300, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Хто є платником екологічного податку за розміщення відходів у разі укладання між СГ договору оренди приміщення тощо (у тому числі, коли договором передбачено нараховування та сплату екологічного податку в частині розміщення відходів небезпечних та побуто

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 300, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи є платником екологічного податку ЮО або ФОП, у разі здійснення господарської діяльності за місцем свого проживання (квартира), який користується послугами ЖЕКу (ОСББ) по вивезенню побутових відходів, як мешканці квартир?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 300, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »