Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Різне » Точка зору »

Казка для небайдужих: кілька слів про життя Аудиторської палати України зсередини

Надрукувати документ
22.05.2008

 


Цю невелику розповідь я хочу присвятити тим аудиторам, які брали участь у голосування на З'їзді аудиторів України 23 березня 2007р. Я особисто такої можливості не отримала. З одного боку, мені не повинно бути соромно, але з іншого боку, я не можу залишитися байдужою до професії аудитора та до нашої України.

Я мала честь взяти учать у позачерговому засіданні АПУ? Або АПУ мала честь бачити на своєму «відкритому» засіданні лише двох незалежних аудиторів, які не є членами АПУ та САУ? При чому, моя колега навіть не знала, про що буде йти мова на цьому засіданні.

Мої особисті спостереження наступні: аудитори вже давно розчарувалися у здатності АПУ захищати інтереси професії, національних аудиторів та більшість не довіряє тим людям, яких обирали на З'їзді. І, якщо євроінтеграційні процеси можна помітити у будь-якій сфері Українського сьогодення, Аудиторська палата, без сумнівів, живе своїм осередком, а її розвиток залишився ще у минулих 1993 роках. Ми живемо у демократичній країні? А тому я маю право висловлювати свою позицію, яка ґрунтується на моїх особистих спостереженнях. Зі мною можуть не погоджуватися і це правильно. Адже необхідно спочатку мати бажання спостерігати за життям Аудиторської палати України, а вже потім і висновки роботи. Але поруч з цим, я впевнена, що знайдуться і небайдужі, які прочитають цю розповідь, замисляться та почнуть діяти.

Позачергове засідання було присвячене Законопроекту 0975 «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України з питань аудиторської діяльності» (Реєстраційний №0975), який підготовлений до другого читання у стінах ВРУ, та концепція якого вкрай змінилася між «читаннями». Аудиторська палата дуже активно зацікавились цим законопроектом, і, в першу чергу, саме тому, що законопроект передбачав перевибори АПУ та зменшення кількості працюючих аудиторів у складі АПУ відповідно до Директиви 2006/43/ЄС до 5 осіб. Так, у всьому світі Аудиторська палата складається з сертифікованих аудиторів та бухгалтерів. Але ж не слід забувати, що у світі Аудиторська палата - громадська організація, на яку не покладено функції контролера або регулятора. Члени Аудиторської палати України вкрай стурбовані лишитися свого існуючого статус-кво.

Я особисто вважаю, що необхідно інтегруватися до європейських стандартів. До того ж, працюючий аудитор не може одночасно захищати інтереси своєї Аудиторської компанії, та ще і інтереси професії, національних аудиторів. Ось і виходить так, що часу на все вкрай не вистачає, АПУ стає невпливовою організацією та з її позицією навіть і депутати не рахуються. Із 20 членів АПУ працюють реально 4 особи, їм допомагають ще 2-3 активісти САУ. А решта «професіоналів» «знімають вершки», а іноді дають найцінніші поради. Як приклад. Директор найвідомішої Аудиторської компанії світу, яка очолює компанію в Україні, на цьому засіданні запропонувала швиденько написати «свій» законопроект та таким чином відтягнути ще на рік розгляд законопроекту 0975. Чи усвідомлювала вона про що говорила? На відкритому засіданні?

Врешті решт, я погоджуюся, законопроект має катастрофічні наслідки для підприємництва, аудиторів та економіки України в цілому. Автори законопроекту явно не є професіоналами у сфері фінансів, економіки, бухгалтерського обліку та аудиту. Але коли на відкритому позачерговому засіданні АПУ деякі члени АПУ не знають, про що йде мова, повинно бути соромно.

Декілька слів про те, як все це виглядало зі сторони. Спочатку засідання регламент не був об'явлений, нас двох аудиторів не прийняли до уваги, але ж дали право проголосувати. Мені особисто було дивно не побачити наших «пенсіонерів» аудиту, які на кожному з'їзді САУ з гаслом «Ми найкращі у світі» намагаються бути послужливими керівництву АПУ та САУ.

Присутні обирали Робочу групу, яка повинна почати працювати з Комітетом ВРУ з економічної політики та висловлювати офіційну позицію аудиторів України. Я так і не зрозуміла, яким чином представники такої Робочої групи отримують право бути присутніми на засіданнях Комітету ВРУ. Найцікавішим виглядала пропозиція Глави АПУ щодо складу такої Робочої групи. Вже всій аудиторській спільноті відомі прізвища членів АПУ та САУ, які виступали завжди активістами у протидії прийняття такого законопроекту, своїми силами та за рахунок власних ресурсів організовували різні зустрічі професійної спільноти та намагалися «достукатися» до авторів законопроекту. Я пишаюся такими аудиторами. Дійсно, я бачила ці очі, це велике бажання захистити підприємців, їх почуття виглядали щиро. Але Глава АПУ запропонувала майже інші прізвища. Як відмітила одна із членів АПУ: «Есть бойцы видимого и невидимого фронта». Я так розумію, що це стосується як раз того, що «вершки знімати» будуть інші, а активісти отримають окрему подяку. Я намагалася, щоб моя пропозиція щодо включення саме тих, хто дійсно «боліє» за неприйняття такого законопроекту, була почута. Але бажаючих попрацювати виявилось дуже багато. Залишається дочекатися, чи дізнаємось ми про інші прізвища активістів та чи дійсно Робоча група буде працювати у Комітеті ВРУ?

Насправді, для того, що працювати разом, командою, заради інтересів професії, підприємництва та України, зовсім не обов'язково бути членом будь-якої Групи. Необхідно працювати та бути корисним, проявляти ініціативу та намагатися кожному окремо щось зробити для себе та для професії, а там і для країни в цілому.

Всіх цілей можна досягти та нас почують. Лише дайте можливість працювати тим представникам професії, які дійсно турбуються про наслідки такого законопроекту. І найголовніше - діючий склад АПУ повинен нести особисту відповідальність перед тими аудиторами, які їх обрали та довірили представляти інтереси професії аудитора в Україні та в усьому світі.

22 травня 2008р.

 

Олена Макеєва

 

Джерело: http://www.ap-center.cоm/

 


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.