Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Методичні рекомендації з організації та ведення...

Протягом якого терміну платник ПДВ має можливість на...

Який порядок коригування податкового кредиту покупця в...

Діє до 01.01.2011 Чи має право скористатися податковим...

ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (кодифікований станом на 07.09.2017 р.)

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про захист прав споживачів"

Методичні рекомендації по застосуванню регістрів...

Про затвердження форми податкової накладної та Порядку...

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи має право покупець – платник ПДВ...

На яку дату виникають податкові зобов’язання у комітента...

Методичні рекомендації щодо застосування регістрів...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Інструкція з бухгалтерського обліку податку на додану...

Методичні рекомендації по застосуванню регістрів...

Щодо бухгалтерського та податкового обліку операцій у...

Бухгалтерський облік у будівельній організації

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Фіксований сільськогосподарський податок » Платники податку »

Діє до 01.01.2011 Чи може СГ знятися протягом звітного року з податкової реєстрації як платник ФСП за власною ініціативою та чи необхідно переглядати податкові зобов’язання з ФСП?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до абз. 1 п. 1 ст. 2 Закону України від 17 грудня 1998 року № 320-XIV „Про фіксований сільськогосподарський податок” зі змінами та доповненнями (далі - Закон) особи можуть бути зареєстровані як платники ФСП, якщо такі особи є сільськогосподарськими підприємствами різних організаційно-правових форм, передбачених законами України, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, а також рибницькі, рибальські та риболовецькі господарства, які займаються розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах), у яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, перевищує 75 відсотків загальної суми валового доходу. Абзацом 1 п. 1 ст. 2 Закону встановлено, що особа знімається з податкової реєстрації як платник ФСП за власною ініціативою, якщо така особа подає письмову заяву щодо добровільного зняття з такої податкової реєстрації. Закон № 320 передбачає уточнення податкового зобов’язання по ФСП у зв’язку зі зміною площ сільськогосподарських угідь у випадку набуття прав на земельну ділянку. Так, абз. 2 ст. 3 Закону визначено, що у випадку коли у звітному періоді відбувається зміна площ сільськогосподарських угідь, у зв'язку з набуттям права землевласника або землекористувача відповідно землевласник чи землекористувач зобов'язаний здійснити уточнення сум податкових платежів на період до закінчення податкового року і протягом місяця надати розрахунки до органів державної податкової служби за місцем розташування земельної ділянки та до органу державної податкової служби за місцем знаходження платника податку. Пунктом 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.99 № 658 „Про затвердження Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку” передбачено: якщо платники податку, що припиняються шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення у звітному податковому періоді, зобов'язані подати у період до їх фактичного припинення органам державної податкової служби за своїм місцезнаходженням та за місцем розташування земельних ділянок уточнений розрахунок ФСП, в якому, зокрема, зазначаються суми податкових зобов'язань або боргів у разі їх наявності. Слід зазначити, що відповідно до п. 8 ст. 2 Закону зміна порядку сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) протягом звітного (податкового) року не допускається. Отже, з податкової реєстрації протягом року, як платник ФСП, за власною ініціативою може знятися особа, що припиняється шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення. Такі платники у період до їх фактичного припинення зобов’язані подати органам державної податкової служби за своїм місцезнаходженням та місцем розташування земельних ділянок уточнюючий ФСП. В інших випадках у особи, що зареєстрована як платник ФСП, підстави для зняття за власною ініціативою з податкової реєстрації протягом року відсутні.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.