Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Методичні рекомендації з організації та ведення...

Протягом якого терміну платник ПДВ має можливість на...

Який порядок коригування податкового кредиту покупця в...

Діє до 01.01.2011 Чи має право скористатися податковим...

ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (кодифікований станом на 07.09.2017 р.)

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про захист прав споживачів"

Методичні рекомендації по застосуванню регістрів...

Про затвердження форми податкової накладної та Порядку...

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи має право покупець – платник ПДВ...

На яку дату виникають податкові зобов’язання у комітента...

Методичні рекомендації щодо застосування регістрів...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Інструкція з бухгалтерського обліку податку на додану...

Методичні рекомендації по застосуванню регістрів...

Щодо бухгалтерського та податкового обліку операцій у...

Бухгалтерський облік у будівельній організації

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Фіксований сільськогосподарський податок » Платники податку »

Діє до 01.01.2011 Чи є філія (відділення, інший відокремлений підрозділ) ЮО - сільськогосподарського підприємства платником ФСП, якщо ЮО перейшла на сплату ФСП?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до ст. 80 Цивільного кодексу України зі змінами (далі – Кодекс) юридичною особою є організація, створена і зареєстрована в установленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді. Юридична особа відповідає за своїми зобов’язаннями усім належним їй майном (п. 2 ст. 96 Кодексу). Згідно із ст. 95 Кодексу філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням і здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Відповідно до ст. 2 Закону України 17 грудня 1998 року №320-XIV "Про фіксований сільськогосподарський податок" зі змінами платниками ФСП є сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм, передбачених законами України, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, в яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітній період (податковий) рік, перевищує 75 відсотків загальної суми валового доходу підприємства. Об'єктом оподаткування для платників ФСП є площа сільськогосподарських угідь, переданих сільськогосподарському товаровиробнику у власність або наданих йому у користування, в тому числі на умовах оренди, а також земель водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах (ст. 3 Закону № 320). Отже, за змістом Закону № 320 платниками ФСП можуть бути лише юридичні особи - сільськогосподарські підприємства. Механізм сплати цього податку передбачає його сплату за територіальним принципом знаходження сільськогосподарських угідь (земель водного фонду). Враховуючи викладене, у разі переходу юридичної особи – сільськогосподарського підприємства на сплату ФСП переходять і її філії (відділення, інші відокремлені підрозділи). При цьому філія (відділення, інший відокремлений підрозділ) юридичної особи - платника податків не є самостійним платником ФСП, а відповідно до умов та порядку, визначених Законом № 320, сплачує його у складі консолідованого податку юридичної особи - платника ФСП. Відповідні роз’яснення з цього приводу надано листом Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності від від 30.11.04 № 06-10/10-1296.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.