Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента по всіх значимих...

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Звіт фізичної особи - підприємця, який здійснює...

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про інвестиційну діяльність"

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Сбор на похороны при рождении

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Наступление на господство доллара

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

С. Кавторев "Бухгалтерский учет с помощью EXCEL"

Как заставить людей работать на вас

Наказ та Положення про облікову політику

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

20 порад для того, щоб працювати менше

Экс-сотрудница Ernst & Young раскрыла секреты «ВТБ Лизинг»

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

База законодавства на офіційному сайті Верховної Ради...

Податковий календар

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Туристичний збір » Платники збору та податкові агенти »

Чи є дитячі оздоровчі заклади податковими агентами з метою справляння туристичного збору?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до ст. 10 р. І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до місцевих податків і зборів віднесено туристичний збір. Повноваження сільських, селищних, міських рад щодо податків та зборів встановлені у п. 12.4 ст. 12 р. І ПКУ. Відповідно до цього пункту визначення переліку податкових агентів згідно із ст. 268 р. ХІІ ПКУ покладено на сільські, селищні та міські ради. Відповідно до п. 268.5 ст. 268 р. ХІІ ПКУ туристичний збір може справлятися згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради податковими агентами, а саме: адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами; квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму; юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою. Згідно із п. 268.2 ст. 268 р. ХІІ ПКУ платниками туристичного збору є іноземці, громадяни України, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк. Разом з тим, платниками збору не можуть бути особи, які: постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір; особи, які прибули у відрядження; інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого); ветерани війни; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; особи, які прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати. Пп. 1.4 п. 1 додатку до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.02 №385 "Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я" визначено перелік видів санаторно-курортних закладів, до яких, зокрема, відносяться: дитячі оздоровчі центри, дитячі санаторії, санаторії для дітей з батьками, санаторії-профілакторії. Отже, оскільки дитячі оздоровчі заклади включені до переліку санаторно-курортних закладів та мають можливість надавати послуги з тимчасового проживання (ночівлі) вони є податковими агентами по справлянню туристичного збору, якщо інше не передбачено рішенням відповідного органу місцевого самоврядування.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.