Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Облік » Організація »

Форми організації бухгалтерського обліку

Надрукувати документ
07.03.2008

 

Автоматизована форма організації бухгалтерського обліку

У бухгалтерському обліку персональні комп'ютери можна використовувати по різному, за трьома способами. Першим із способів такого використання є здійснення деяких допоміжних розрахункових функцій при використанні ручної форми організації обліку. В електронних таблицях можна вести книги аналітичного обліку, складати оборотно-сальдові відомості по рахунках, вести допоміжні відомості та журнал-ордери, формувати баланс. Це звичайно прискорить процес формування облікових регістрів та створить певні зручності для виправлення можливих помилок в процесі роботи, але говорити про автоматизацію обліку в такому випадку очевидно не слід. 

За другим способом, комп'ютерні технології можна використовувати більш ефективно в бухгалтерії лише тоді, коли розробляються спеціальні програмні продукти для здійснення обліку та створюються бази для збереження облікової інформації. Для ведення окремих напрямків обліку можуть використовуватися так звані програмні модулі. На підприємстві, наприклад, можна автоматизувати окремо облік розрахунків із працівниками по заробітній платі, руху товарно-матеріальних цінностей, нарахування амортизації основних засобів тощо. При цьому зникає потреба ручного формування регістрів обліку. При використанні другого способу для кожного напрямку обліку можна успішно та зручно налагодити аналітичний облік в розрізі різноманітних показників. Зробити зручним та доступним для працівників бухгалтерії процес формування та проведення первинних документів. Така форма дозволяє сформувати первинний документ, надрукувати та одразу ж провести. Очевидно, така можливість і є ознакою автоматизації обліку. Однак процес формування зведених облікових документів залишається ручною та кропіткою роботою.

Повноцінною формою автоматизованого обліку є третій спосіб, а саме, така форма, при якій в рамках програмного продукту створена єдина база для запису бухгалтерської інформації. Така програма станом на будь-який момент має формувати любий запрограмований зведений обліковий документ - оборотно-сальдову відомість, оборотно-сальдову відомість по рахунку, шахову відомість, головну книгу тощо. Крім того користувачу має бути надана можливість програмування різних звітних форм на його вимогу.

При використанні автоматизованої форми організації бухгалтерського обліку за третім способом не має потреби у ручній роботі по формуванню бухгалтерських регістрів та зведених облікових документів, необхідно лише занести в базу даних інформацію про первинний документ, який перед тим можна ще й сформувати в рамках програмного продукту. Повністю програмуються процеси запису інформації в базу даних, їх обробки та видачі користувачу у формі звіту.

На сучасному етапі розвитку інформаційних технологій практично в кожного підприємства є можливість автоматизувати бухгалтерський облік за третім способом. Багато фірм пропонують ефективні програмні продукти, які можна одразу після придбання використовувати на невеликих підприємствах. Для середніх перед впровадженням доцільно розробити методику формування та графік документообороту, а потім настроїти під них сам програмний продукт. Для великих підприємствах, як правило, розробляють індивідуальні спеціальні програми, які крім бухгалтерських можуть виконувати деякі інші функції, наприклад, контролю за технологією.

На ринку зараз з'явилися бухгалтерські програмні продукти, які можуть використовуватись на різних за розміром та господарським процесом підприємствах. Такі продукти мають можливість здійснювати обмін даними із іншими програмами, через що і вважаються універсальними. В майбутньому, очевидно, взагалі існуватимуть програми, якими зможе ефективно користуватись підприємство, працюючи з бухгалтерським обліком, контролюючими органами, технологією виробництва, канцелярією та засобами зв'язку в єдиній базі даних.

З інформаційних ресурсів Інтернет

 

 

 

< повернутись Перехід на сторінку:
1 2 [3]
 

Читати ще:


[на головну]

Коментарі (2)

 • Librarian

  18.01.2009, 21:45

  to Руслан:
  Раджу ознайомитися з наступними документами:
  - Лист ДПА від 25.03.99 р. N 4419/7/15-1117 "Щодо порядку ведення книги обліку доходів та витрат господарських операцій суб'єктами малого підприємництва - юридичними особами, які застосовують спрощену систему оподаткування"
  - Наказ МФУ від 25 червня 2003 року N 422 "Про затвердження Методичних рекомендацій по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку малими підприємствами"
  Сподіваюсь, після ознайомлення з цими документами Ви зможете вирішити, як організувати облік.

 • rzhakupov

  16.01.2009, 00:29

  Було б цікаво прочитати про реальну організацію бухгалтерського обліку за спрощеною системою, для підприємства з трьох робітників, що надає послуги і працює на єдиному податку без ПДВ.

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.