Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента по всіх значимих...

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Звіт фізичної особи - підприємця, який здійснює...

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про інвестиційну діяльність"

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Сбор на похороны при рождении

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Наступление на господство доллара

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

С. Кавторев "Бухгалтерский учет с помощью EXCEL"

Как заставить людей работать на вас

Наказ та Положення про облікову політику

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

20 порад для того, щоб працювати менше

Экс-сотрудница Ernst & Young раскрыла секреты «ВТБ Лизинг»

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

База законодавства на офіційному сайті Верховної Ради...

Податковий календар

Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з реклами » Об’єкт оподаткування »

Діє до 01.01.2011 Чи можливе виникнення від’ємного значення податку з реклами у рекламного агентства, яке є посередником та сплачує податок з реклами за сальдовим методом?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до ст. 11 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року №56-93 „Про місцеві податки і збори” із змінами та доповненнями об'єктом податку з реклами є вартість послуг за встановлення та розміщення реклами. Платниками податку з реклами є юридичні особи та громадяни. Сплачується цей податок під час оплати послуг за встановлення та розміщення реклами із усіх видів оголошень і повідомлень, що передають інформацію з комерційною метою за допомогою засобів масової інформації, преси, телебачення, афіш, плакатів, рекламних щитів, інших технічних засобів, майна й одягу; на вулицях, магістралях, площах, будинках, транспорті й в інших місцях. Виходячи з норм Декрету, перераховувати податок з реклами мають одержувачі коштів за розповсюдження реклами з усієї отриманої суми. При цьому листом ДПА України від 24.09.02 №6303/6/15-3416 передбачено, що оскільки у разі виконання замовлень на розміщення реклами рекламним агентством за договором підряду частина коштів від обсягу замовлення перераховується агентством на сплату рекламних послуг співвиконавцям, то у такому випадку рекламне агентство як посередник має сплатити до місцевого бюджету податок з реклами виходячи з різниці між сумою податку, сплаченого рекламодавцем та сумою податку, фактично сплаченою підрядчикам (виробникам або їх співвиконавцям) за отриману від них рекламу. Однак слід зазначити, що такий порядок сплати податку з реклами дійсний лише за умови фактичної оплати рекламодавцем рекламних послуг рекламному агентству та наявності у платника податку первинних документів, що засвідчують перерахування рекламним агентством податку з реклами кінцевому розповсюджувачу з виконаних ним обсягів робіт з рекламування саме цього рекламодавця. В іншому випадку рекламне агентство перераховує податок з реклами в бюджет у повному обсязі. За умови виконання вищезазначених вимог від’ємне значення податку з реклами за посередницькими договорами у посередника - платника податку з реклами виникати не може.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.