Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента по всіх значимих...

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Звіт фізичної особи - підприємця, який здійснює...

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про інвестиційну діяльність"

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Сбор на похороны при рождении

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Наступление на господство доллара

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

С. Кавторев "Бухгалтерский учет с помощью EXCEL"

Как заставить людей работать на вас

Наказ та Положення про облікову політику

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

20 порад для того, щоб працювати менше

Экс-сотрудница Ernst & Young раскрыла секреты «ВТБ Лизинг»

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

База законодавства на офіційному сайті Верховної Ради...

Податковий календар

Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з реклами » Об’єкт оподаткування »

Діє до 01.01.2011 Чи сплачується податок з реклами під час розміщення інформації про товари та послуги на веб-сайтах?

Надрукувати документ
25.08.2011

Статтею 15 Закону України від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ "Про систему оподаткування" із змінами та доповненнями встановлено, що до місцевих податків і зборів належить податок з реклами. Пунктом 3 ст. 15 цього Закону визначено, що місцеві податки і збори (обов’язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України. При цьому загальні норми щодо обкладання податком з реклами встановлено ст. 11 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року № 56-93 "Про місцеві податки і збори" із змінами та доповненнями (далі – Декрет), відповідно до якої визначено об’єкт оподаткування, платників податку, граничні розміри ставок податку з реклами. Статтею 18 цього Декрету органам місцевого самоврядування надано право самостійно встановлювати і визначати порядок сплати місцевих податків і зборів згідно з переліком і в межах установлених граничних розмірів ставок. Таким чином, для правильності обчислення та сплати податку з реклами у кожному конкретному випадку слід враховувати вимоги рішення органу місцевого самоврядування про встановлення податку з реклами. У разі, якщо рішенням органу місцевого самоврядування передбачено, що обкладанню податком з реклами підлягає інформація, що розміщується на веб-сайті, то слід мати на увазі, що основним документом, що регулює організацію та проведення рекламних заходів, а також здійснення рекламної діяльності, є Закон України від 3 липня 1996 року №270/96-ВР "Про рекламу" із змінами та доповненнями (далі – Закон №270). Цей Закон визначає засади рекламної діяльності в Україні, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами. Згідно із ст. 1 Закону №270 реклама — це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо такої особи чи товару, особа — це фізична особа, в тому числі суб’єкт підприємницької діяльності, юридична особа будь-якої форми власності, представництво нерезидента в Україні, а товар — будь-який предмет господарського обігу, в тому числі продукція, роботи, послуги, цінні папери, об’єкти права інтелектуальної власності; споживачі реклами — це невизначене коло осіб, на яких спрямовується реклама. Згідно зі ст. 26 Закону № 270 контроль за дотриманням законодавства про рекламу здійснює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, суб’єктам господарювання необхідно звертатися до Держкомітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики для отримання роз’яснення, чи відноситься та чи інша інформація до рекламної. Крім цього, Держкомітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики листом від 27.11.03 № 3-3/16-8556 повідомив ДПА України, що надання відповіді на вищезазначене запитання можливе лише за умови розгляду всіх обставин справи з дотриманням необхідної процедури.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.