Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з реклами » Об’єкт оподаткування »

Діє до 01.01.2011 Чи оподатковуються податком з реклами мерчандайзингові послуги?

Надрукувати документ
25.08.2011

Основні засади рекламної діяльності в Україні, регулювання правових відносин, що виникають у процесі створення, розповсюдження, одержання реклами визначає Закон України від 3 липня 1996 року № 270/96-ВР „Про рекламу” із змінами та доповненнями (далі - Закон №270). Статтею 15 Закону України від 25 червня 1991 року №1251-XII „Про систему оподаткування" із змінами та доповненнями встановлено, що до місцевих податків і зборів належить, зокрема, податок з реклами. При цьому загальні норми щодо оподаткування податком з реклами встановлено Декретом Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року №56-93 „Про місцеві податки і збори” із змінами та доповненнями (далі - Декрет), відповідно до якого визначено об'єкт оподаткування, платників податку, граничні розміри ставок податку з реклами. Згідно із ст. 11 Декрету об'єктом податку з реклами є вартість послуг за встановлення та розміщення реклами. Відповідно до ст. 1 Закону №270 реклама – це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару. Особа – фізична особа, у тому числі суб’єкт підприємницької діяльності, юридична особа будь-якої форми власності, представництво нерезидента в Україні. Товар – будь-який предмет господарського обігу, в тому числі продукція, роботи, послуги, цінні папери, об’єкти права інтелектуальної власності. Мерчандайзинг (merchandising) походить від англійського merchandise – мистецтво торгувати; суфікс -ing надає поняттю динамічності, подаючи процес торгівлі як важливий засіб комунікацій. У сьогоднішніх умовах мерчандайзинг – це новий напрямок торгового маркетингу, що являє собою сукупність усіх заходів щодо просування товару, які здійснюються в місцях роздрібного продажу. Отже, у разі якщо мерчандайзингові послуги містять елементи, які можна ідентифікувати як інформацію про особу або товар, то такі послуги вважаються рекламою. Водночас, слід зауважити, що відповідно до ст. 26 Закону №270 контроль за дотриманням законодавства про рекламу здійснює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, яким є Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики (далі - Держспоживстандарт України). Відповідно до абзаців 5 та 11 пп. 5 п. 4 Положення про Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики затвердженого Указом Президента України від 18.03.03 №225/2003 „Питання Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики” із змінами та доповненнями Держспоживстандарт України здійснює в межах своєї компетенції контроль за додержанням законодавства про рекламу та організовує надання споживачам консультацій з питань захисту прав споживачів та реклами у цій сфері. Таким чином, роз’яснення щодо ідентифікації мерчандайзингових послуг як реклами відноситься до компетенції Держспоживстандарту України і може бути надано ним за умови розгляду всіх обставин справи з дотриманням необхідної процедури.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.