Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з реклами » Граничні розміри, порядок нарахування та термін сплати »

Діє до 01.01.2011 Що є датою виникнення податкових зобов'язань з податку з реклами – дата отримання коштів чи дата оформлення документу, що підтверджує факт надання послуг?

Надрукувати документ
25.08.2011

Податок з реклами належить до місцевих податків. Загальні принципи його нарахування і сплати визначено Декретом Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року № 56-93 "Про місцеві податки і збори" із змінами та доповненнями (далі – Декрет), відповідно до ст. 11 якого об'єктом оподаткування є вартість послуг зі встановлення і розміщення реклами і податок сплачується під час оплати цієї вартості. Оскільки ст. 18 Декрету встановлення і визначення порядку сплати місцевих податків та зборів віднесено до компетенції органів місцевого самоврядування, потрібно керуватися конкретними документами відповідних місцевих органів. Наприклад, деякими місцевими положеннями передбачено перерахування податку з реклами за фактом надання послуг, що призводить до виникнення податкового зобов'язання за датою передачі результатів робіт (послуг). Зокрема, частиною VI Положення про податок з реклами в м. Києві, затвердженого рішенням Київської міської Ради від 24.04.03 № 360/520, передбачено, що податок з реклами нараховується відповідно до встановленої ставки та вартості наданих рекламних послуг. Рекламодавці сплачують податок під час оплати наданих послуг, а підприємства, які надають ці послуги, отриманий податок вносять до районного бюджету за місцем їх реєстрації. Тобто, якщо підприємство у звітному періоді не отримує від рекламодавця оплати за фактично надані послуги, то й податкові зобов'язання щодо податку з реклами в цьому звітному періоді у підприємства не виникають. Таким чином, оскільки податок з реклами належить до місцевих податків, то при справлянні податку з реклами необхідно керуватись рішеннями відповідних місцевих органів.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.