Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента по всіх значимих...

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Звіт фізичної особи - підприємця, який здійснює...

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про інвестиційну діяльність"

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Сбор на похороны при рождении

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Наступление на господство доллара

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

С. Кавторев "Бухгалтерский учет с помощью EXCEL"

Как заставить людей работать на вас

Наказ та Положення про облікову політику

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

20 порад для того, щоб працювати менше

Экс-сотрудница Ernst & Young раскрыла секреты «ВТБ Лизинг»

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

База законодавства на офіційному сайті Верховної Ради...

Податковий календар

Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Податок з реклами » Відповідальність »

Діє до 01.01.2011 Чи передбачені штрафні санкції (відповідальність) у разі, якщо платником до подання уточнюючого розрахунку не були сплачені донараховані за таким розрахунком суми податкового зобов’язання та штраф у розмірі п'яти відсотків від такої суми

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до п.17.1 ст.17 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями (далі–Закон) штрафні санкції, передбачені п.17.2 ст.17, самостійно нараховуються платником податків. Відповідно до п.17.2 ст.17 Закону, платник податків, який до початку його перевірки податковим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму такої недоплати та штраф у розмірі п'яти відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; б) або відобразити суму такої недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за наступний податковий період, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми податкового зобов'язання з цього податку. Згідно із п.1.5 ст.1 та пп.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону штрафна санкція (штраф)-це плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами, а недоплата-це заниження суми податкового зобов'язання. Оскільки ст.1 Закону податковим зобов'язанням визначене зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені Законом або іншими законами України, то недоплата і штраф, які нараховуються платником податків відповідно до п.17.2, є складовими податкового зобов'язання платника податків. Таким чином, якщо податковий орган внаслідок проведення камеральної перевірки встановлює арифметичну помилку, допущену при обчисленні податкового зобов'язання у вигляді штрафу у розмірі п'яти відсотків від суми недоплати відповідно до п.17.2 ст.17 Закону, яка призвела до заниження суми податкового зобов'язання (тобто встановлює заниження суми штрафу), то відповідно до пп. "в" пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону податковий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків і збільшити суму податкового зобов'язання платника податків на суму заниження податкового зобов'язання (заниження суми штрафу). При цьому штраф відповідно до пп.17.1.4 п.17.1 ст.17 Закону не застосовується, а саме у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у пп. "в" пп.4.2.2, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули. Отже, відповідно до п.17.2 ст.17 Закону платник податків зобов'язаний сплатити самостійно задекларовану недоплату і штраф у розмірі п'яти відсотків від такої суми: якщо виправлення помилки здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку - не пізніше дня подання уточнюючого розрахунку; якщо виправлення помилки здійснюється шляхом відображення суми недоплати і штрафу у складі чергової звітної декларації - не пізніше дня граничного строку погашення податкового зобов'язання, визначеного у такій декларації. У разі несплати сум недоплати і штрафу в зазначені строки, ці суми вважатимуться податковим боргом і погашатимуться з нарахуванням пені і штрафних санкцій в установленому ст.16 і ст.17 Закону порядку. Зазначене викладене в листі ДПА України від 15.01.04 №560/7/11-1117.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.