Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента по всіх значимих...

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Звіт фізичної особи - підприємця, який здійснює...

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про інвестиційну діяльність"

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Сбор на похороны при рождении

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Наступление на господство доллара

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

С. Кавторев "Бухгалтерский учет с помощью EXCEL"

Как заставить людей работать на вас

Наказ та Положення про облікову політику

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

20 порад для того, щоб працювати менше

Экс-сотрудница Ernst & Young раскрыла секреты «ВТБ Лизинг»

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

База законодавства на офіційному сайті Верховної Ради...

Податковий календар

Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Комунальний податок » Граничні розміри, порядок нарахування та термін сплати »

Діє до 01.01.2011 Чи обов’язково для застосування пільги зі сплати комунального податку громадській організації отримувати статус неприбуткової організації, якщо згідно із рішенням органу місцевого самоврядування громадські організації, метою діяльності я

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до ст. 3 Закону України від 16 червня 1992 року №2460-XII „Про об’єднання громадян” із змінами та доповненнями громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів. Згідно зі ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року №56-93 „Про місцеві податки і збори” зі змінами та доповненнями (далі – Декрет) комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Граничний розмір комунального податку не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Відповідно до ст. 18 Декрету органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції мають право запроваджувати пільгові податкові ставки, повністю відміняти окремі місцеві податки і збори або звільняти від їх сплати певні категорії платників. Враховуючи зазначене, громадські організації є платниками комунального податку на загальних підставах, якщо вони не належать до бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств та інше не передбачено рішенням відповідного органу місцевого самоврядування. Згідно із абзацом б) пп. 7.11.1 п. 7.11 ст. 7 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств” (в редакції Закону України від 22.05.97 №283/97-ВР), із змінами і доповненнями (далі – Закон №334) до неприбуткових установ і організацій віднесено, зокрема, громадські організації, створені з метою провадження екологічної, оздоровчої, аматорської, спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, громадські організації інвалідів та їх міські осередки, створені згідно з Законом України „Про об’єднання громадян” (код ознаки неприбутковості 0006 згідно із Порядок визначення структури ознаки неприбуткових установ (організацій), затвердженим наказом ДПА України від 03.07.2000 №355 із змінами та доповненнями). Порядок включення установ та організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій визначено Положенням про Реєстр неприбуткових організацій та установ, затвердженим наказом ДПА України від 11.07.97 № 232 із змінами та доповненнями. Виходячи із вищевикладеного, включення громадської організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій є можливим, за умови виконання вимог визначених абзацом б) пп. 7.11.1 п. 7.11 ст. 7 Закону №334. Таким чином, тільки враховуючи мету провадження діяльності громадської організації та вимоги рішення органу місцевого самоврядування можливо чітко визначити порядок звільнення громадської організації від сплати комунального податку на відповідній території.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.