Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента по всіх значимих...

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Звіт фізичної особи - підприємця, який здійснює...

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про інвестиційну діяльність"

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Сбор на похороны при рождении

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Наступление на господство доллара

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

С. Кавторев "Бухгалтерский учет с помощью EXCEL"

Как заставить людей работать на вас

Наказ та Положення про облікову політику

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

20 порад для того, щоб працювати менше

Экс-сотрудница Ernst & Young раскрыла секреты «ВТБ Лизинг»

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

База законодавства на офіційному сайті Верховної Ради...

Податковий календар

Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Комунальний податок » Розрахунок податку »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно ЮО подавати розрахунок комунального податку за місцезнаходженням власної земельної ділянки, на якій не розташований відокремлений підрозділ та господарська діяльність не провадиться?

Надрукувати документ
25.08.2011

Статтею 15 Закону України від 25 травня 1991 року №1251-ХІІ "Про систему оподаткування" із змінами та доповненнями (далі – Закон №1251-ХІІ) до місцевих податків і зборів віднесено комунальний податок. Пунктом 3 ст. 15 Закону №1251 визначено, що місцеві податки і збори (обов’язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України. При цьому, комунальний податок є обов’язковим для встановлення сільськими, селищними, міськими радами за наявності об’єктів оподаткування або за умов, з якими пов’язане запровадження цього податку. Відповідно до ст. 5 Закону №1251-ХІІ облік платників податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства. Згідно зі ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року №56-93 "Про місцеві податки і збори" із змінами та доповненнями (далі – Декрет) комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Всі інші юридичні особи (крім тих, що перебувають на спрощеній системі оподаткування) є платниками комунального податку на загальних підставах. Законодавством не визначено залежності від фінансово-господарської діяльності при сплаті комунального податку. Проте, відповідно до ст. 18 Декрету органи місцевого самоврядування можуть звільняти окремі підприємства від сплати цього податку з урахуванням виробничо-фінансового стану. Форма податкового розрахунку комунального податку затверджена наказом ДПА України від 24.12.03 №625 із змінами та доповненнями і зареєстрована у Міністерстві юстиції України 08.01.04 за №4/8603. Відповідно до п. 9.2. р. 9 Порядку обліку платників податків, зборів (обов`язкових платежів), затвердженого наказом ДПА України від 19.02.98 №80, із змінами і доповненнями платник податків зараховується органами державної податкової служби до категорії платників окремих податків за місцезнаходженням його підрозділів, земельних ділянок, родовищ корисних копалин, джерел забруднення навколишнього природного середовища, об'єктів рухомого або нерухомого майна, транспортних засобів, гастрольних заходів тощо, розташованих на територіях інших територіальних громад, ніж платник податків. Тобто, підприємство, яке придбало земельну ділянку в іншому місті, зараховується до категорії платників окремого податку за місцезнаходженням земельної ділянки. Отже, якщо органом місцевого самоврядування не передбачено інше для підприємств, у яких відсутній об’єкт оподаткування, то юридична особа, яка взята на податковий облік у відповідному органі державної податкової служби як платник окремих податків, не веде господарської діяльності і не має штатних працівників, повинна подавати розрахунок зі сплати комунального податку з про кресленнями, що і буде підтвердженням відсутності об’єкту оподаткування.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.