Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента по всіх значимих...

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Звіт фізичної особи - підприємця, який здійснює...

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про інвестиційну діяльність"

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Сбор на похороны при рождении

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Наступление на господство доллара

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

С. Кавторев "Бухгалтерский учет с помощью EXCEL"

Как заставить людей работать на вас

Наказ та Положення про облікову політику

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

20 порад для того, щоб працювати менше

Экс-сотрудница Ernst & Young раскрыла секреты «ВТБ Лизинг»

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

База законодавства на офіційному сайті Верховної Ради...

Податковий календар

Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Відповідальність » Штрафні (фінансові) санкції »

Діє до 01.01.2011 Чи передбачена відповідальність платника податків, який скористався роз’ясненням наданим на його запит стосовно оподаткування (індивідуальним), а пізніше було прийнято нове (інше) узагальнене податкове роз’яснення стосовно цього же напря

Надрукувати документ
25.08.2011

Надання податкових роз’яснень визначено пп.4.4.2 п.4.4 ст.4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" із змінами та доповненнями (далі - Закон). Підпунктом „а" пп.4.4.2 п.4.4 ст.4 Закону встановлено, що роз'яснення окремих положень податкового законодавства надаються контролюючими органами у порядку, визначеному відповідним центральним (керівним) органом контролюючого органу, виходячи із положень підпункту 4.4.1 цього пункту, принципів оподаткування, викладених у Законі України „Про систему оподаткування", та економічного змісту податку, збору (обов'язкового платежу), який розглядається. Підпунктом „д" пп.4.4.2 п.4.4 ст.4 Закону передбачено, що не може бути притягнутим до відповідальності платник податків, який діяв відповідно до наданого йому податкового роз'яснення (за відсутності податкових роз'яснень з цього питання, що мають пріоритет) або узагальнюючого податкового роз'яснення, тільки на підставі того, що у подальшому таке податкове роз'яснення чи узагальнююче податкове роз'яснення було змінено або скасовано, чи надано нове податкове роз'яснення такому платнику податків або узагальнююче податкове роз'яснення, що суперечить попередньому, яке не було скасовано (відкликано). При цьому при оцінці доказів судом, наданих органом стягнення, податкові роз'яснення не мають пріоритету над іншими доказами або іншими експертними оцінками Так, Порядок надання роз'яснень окремих положень податкового законодавства затверджено наказом ДПА України від 12.04.2003 № 176, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.04.2003 за № 326/7647 (далі - Порядок). Підпунктом 2.2 пункту 2 Порядку визначено, що узагальнюючі податкові роз'яснення мають пріоритет над податковими роз'ясненнями, наданими податковими та іншими контролюючими органами всіх рівнів. Відповідно до пп.4.5 п.4 Порядку, узагальнюючі податкові роз'яснення і податкові роз'яснення застосовуються протягом терміну дії відповідної норми податкового законодавства. Враховуючи вищенаведене, платник податків може користуватись роз’ясненням до моменту прийняття нового і не може бути притягнутим до відповідальності, відповідно до наданого йому податкового роз’яснення, тільки якщо у подальшому таке податкове роз’яснення чи узагальнююче податкове роз’яснення було змінено або скасовано, чи надано нове податкове роз’яснення такому платнику податків.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.