Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Відповідальність » Адміністративна відповідальність

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Чи вважається ФОП, посадовою особою, у разі складання працівниками органів ДПС протоколів про адміністративні правопорушення?

25.08.2011

Громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності, може бути визнаний службовою особою (посадовою особою) лише тоді, коли такий громадянин на умовах трудового договору наймає працівників для сприяння йому у здійсненні підприємницької діяльності. За таких обставин він набуває організаційно-розпорядчих повноважень стосовно найманих працівників (право ставити перед ними певні завдання, визначати розмір заробітної плати, розпорядок робочого дня, застосовувати дисциплінарні стягнення тощо).

Читати далі »

За якими статтями працівники органів ДПС мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення?

25.08.2011

Відповідно до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення органи державної податкової служби мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у таких випадках: - за порушення прав на об'єкт права інтелектуальної власності; - за порушення порядку проведення розрахунків; - за порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків; - за неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); - за невиконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби; - за порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи; - за порушення порядку провадження господарської діяльності; - за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка; - за виготовлення, придбання, зберігання або реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів; - за порушення порядку подання декларації про доходи та ведення обліку доходів і витрат; - за порушення порядку подання фінансової звітності та ведення бухгалтерського обліку при ліквідації юридичної особи.

Читати далі »

Яка адміністративна відповідальність передбачена за невиконання законних вимог посадових осіб органів ДПС?

25.08.2011

Невиконання керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи, законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, перелічених у пунктах 5 - 8 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 85 грн. до 170 грн.. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за це ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 170 грн. до 255 грн..

Читати далі »

Яка адміністративна відповідальність передбачена для посадових осіб суб'єктів господарювання за порушення порядку ведення податкового обліку або за його відсутність?

25.08.2011

Відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 85 грн. до 170 грн.. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за це ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 170 грн. до 255 грн..

Читати далі »

Яка адміністративна відповідальність передбачена для суб'єктів господарювання за порушення порядку провадження господарської діяльності?

25.08.2011

Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, - тягне за собою накладення штрафу від 340 грн. до 680 грн.. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за це ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від 510 грн. до 1020 грн.. Надання суб'єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства - тягне за собою накладення штрафу від 680 грн. до 1700 грн..

Читати далі »

Яка адміністративна відповідальність передбачена для посадових осіб суб'єктів господарювання за неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів?

25.08.2011

Неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 85 грн. до 170 грн.. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за це ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 170 грн. до 255 грн..

Читати далі »

В яких випадках працівники органів ДПС мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення та виносити на них постанови?

25.08.2011

Відповідно до ст. 255 Кодексу про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року №8073-Х із змінами та доповненнями (далі – Кодекс), протоколи мають право складати уповноважені особи органів податкової служби за статтями 51?, 155?, 163?-163^4, 164, 164^5, 177?. Справи про адміністративні...

Читати далі »

Чи повинні працівники органів ДПС вимагати від посадових осіб підприємств, копії документів (паспорту, довідки про заробітну плату тощо), при складанні протоколу про адміністративні правопорушення?

25.08.2011

Органи державної податкової служби при складання протоколу про адміністративне правопорушення повинні в протоколі зазначити відомості про особу порушника, які можливо встановити лише ознайомившись з паспортом порушника в якому зазначається прізвище, ім'я та по батькові, дата народження і особистий номер, та з довідкою про доходи в якій вказано місце роботи правопорушника.

Читати далі »

Чи можливо відповідальних осіб підприємства одночасно притягувати до адміністративної відповідальності за декілька адміністративних правопорушень?

25.08.2011

Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Читати далі »

І Які дії працівників органів ДПС при складанні протоколу про адміністративні правопорушення?

25.08.2011

Відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення органи державної податкової служби, які виявили адміністративні правопорушення складають протокол про адміністративні правопорушення за кожним випадком, зазначають відомості у відповідності до статті 256 Кодексу, роз’яснюють порушнику його права, які передбачені статтею 268 Кодексу, попередження про час і місце розгляду справи про адміністративне правопорушення та підписується особою, яка вчинила адміністративне правопорушення та особою, яка його склала.

Читати далі »

ІІ Які дії працівників органів ДПС при складанні протоколу про адміністративні правопорушення?

25.08.2011

(Початок див.І) Повна: Протокол складається у двох примірниках. Якщо постанова про накладення адміністративного правопорушення виноситься судом, примірник протоколу разом із супровідним листом, актом перевірки підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, письмових пояснень ч...

Читати далі »

Чи передбачена адміністративна відповідальність посадових осіб ЮО за періоди, які не належали до їх роботи?

25.08.2011

Ні, не застосовується.

Читати далі »

Який порядок та терміни сплати адміністративного штрафу та чи передбачена відповідальність за несвоєчасну сплату?

25.08.2011

Відповідно до ст.305 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-X із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який вині...

Читати далі »

Яким чином визначається "день вчинення правопорушення" та яке правопорушення може вважатися "триваючим" відповідно до ст.38. КУпАП?

25.08.2011

До адміністративних правопорушень, за якими складається протокол не пізніш як через два або три місяці з дня вчинення правопорушення належать, наприклад, несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів і державних цільових фондів тощо. День вчинення правопорушення – це, наприклад, порушення граничного дня подання декларації (розрахунку) до податкового органу, порушення граничного терміну подання платіжних документів до установ банків, щодо сплати податків, зборів тощо. До триваючих правопорушень податкового законодавства належать правопорушення, які тривають протягом певного періоду (відсутність бухгалтерського обліку об'єктів оподаткування, ведення його з порушенням встановленого порядку, інші правопорушення, пов'язані з обчисленням податків, платежів і внесків, встановлені під час документальної перевірки тощо).

Читати далі »

За якою формою складається протокол про адміністративне правопорушення та який порядок його заповнення та підписання?

25.08.2011

Форму протоколу про адміністративне правопорушення та порядок його заповнення та підписання затверджено наказом ДПА України від 28.10.09 № 585 "Про затвердження Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення".

Читати далі »

Чи передбачена адміністративна відповідальність до осіб, які раніше були посадовими особами ЮО після звільнення, за періоди, які належали до їх роботи?

25.08.2011

Дане питання потребує окремого розгляду кожного випадку, а отже для відповіді на Ваше запитання Вам необхідно звернутися письмово до ДПА України.

Читати далі »

Чи мають право працівники податкової міліції складати протокол про адміністративне правопорушення та конфісковувати товар без рішення суду?

25.08.2011

Працівники податкової міліції в межах повноважень, встановлених законами України, можуть складати протоколи про адміністративне правопорушення. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду.

Читати далі »

На яких посадових осіб може бути складений працівниками органів ДПС протокол про адміністративне правопорушення за неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування податку на прибуток або інших податків і зборів?

25.08.2011

У разі несвоєчасного подання або неподання платіжного доручення до установи банку на перерахування податку на прибуток або інших податків і зборів (обов’язкових платежів) протокол про адміністративне правопорушення складається як на посадову особу, яка здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів так і на головного бухгалтера. При цьому, якщо штатним розписом підприємства не передбачено посади головного бухгалтера, то протокол про адміністративне правопорушення складається на особу, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності.

Читати далі »

І Чи мають право керівники органів ДПС притягнути до адміністративної відповідальності керівника та головного бухгалтера військової частини, якщо вони є військовослужбовцями?

25.08.2011

Якщо керівник та головний бухгалтер військової частини, є військовослужбовцями, то останні несуть відповідальність за адміністративні правопорушення відповідно до статті 15 Кодексу про адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. При вирішенні справ про адміністративне правопорушення віднесених до відання інших органів, належно оформлений протокол про адміністративне правопорушення надсилається органу, уповноваженому розглядати адміністративну справу, протягом трьох календарних днів з дня підписання (відмови від підписання) протоколу та реєстрації. До протоколу додаються інші матеріали справи, що є в наявності в органах державної податкової служби та які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.

Читати далі »

ІІ Чи мають право керівники органів ДПС притягнути до адміністративної відповідальності керівника та головного бухгалтера військової частини, якщо вони є військовослужбовцями?

25.08.2011

Повна: Враховуючи вищевикладене, якщо керівник та головний бухгалтер військової частини, є військовослужбовцями, то останні несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. Крім того, якщо розгляд справ про адміністративне правопорушення віднесено до відання...

Читати далі »

З якого віку настає адміністративна відповідальність?

25.08.2011

Згідно зі статтею 12 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року N 8073-X, із змінами і доповненнями, адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.

Читати далі »

Чи мають право працівники органів ДПС складати протоколи про адміністративні правопорушення на підставі надісланих документів (в т.ч. рапорту) органів внутрішніх справ?

25.08.2011

У разі надходження до органів державної податкової служби документів (в т.ч. рапорту) від органів внутрішніх справ про адміністративні правопорушення, зазначена інформація відповідно до пункту першого частини першої статті 21 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-XII „Про державну податкову службу в Україні” із змінами та доповненнями приймається і реєструється, та в установленому порядку здійснюється її перевірка і приймається щодо зазначеної інформації передбачене Законом рішення. При цьому, на сьогодні Кодексом України про адміністративні правопорушення та Інструкцією з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення не передбачено самого порядку складання органами ДПС протоколів про адміністративні правопорушення на підставі документів, що надійшли від відповідних органів.

Читати далі »