Діє до 01.01.2011 Яка кримінальна відповідальність передбачена за умисне ухилення від сплати податків? (значних розмірах)
Так. За умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів у значних розмірах до службової особи підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особи, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов’язана їх сплачувати, застосовується штраф від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років. Особа, яка вперше вчинила вищезазначені діяння, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, збори (обов’язкові платежі), а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня).
Читати далі »Діє до 01.01.2011 Яка відповідальність передбачена за умисне ухилення від сплати податків у великих та особливо великих розмірах?
За умисне ухилення від сплати податків у великих розмірах (в три тисячі і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян) встановлено штраф від п'ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2-х років, або обмеження волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. За умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (в п'ять тисяч і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян) передбачено позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. З 2004 року норми адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги для відповідного року.
Читати далі »Діє до 01.01.2011 Яка кримінальна відповідальність передбачена за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів?
Кримінальна відповідальність за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів визначена ст. 204 Кримінального кодексу України.
Читати далі »Діє до 01.01.2011 Якщо заниження суми податкового зобов’язання в платника податків було у попередніх роках (2007р.), а перевірка буде проводиться у поточному (2009р), то для визначення розміру кримінальної відповідальності, сума неоподатковуваного мінімум
У кримінальному судочинстві при кваліфікації протиправного діяння з матеріальним складом злочину розмір заподіяних збитків визначається у відповідності до діючого законодавства на час скоєння злочину. Виявлений перевіркою, яка проводилась у 2009 році, факт ухилення від сплати податків, скоєний у 2007 році, буде кваліфікуватися відповідно до суми фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів, яка законодавчо визначена на 2007 рік.
Читати далі »Діє до 01.01.2011 Яка кримінальна відповідальність передбачена у разі здійснення операцій, зазначених у п.п.8.6.1 -8.6.3 п.8.6 ст.8 Закону України №2181, без узгодження з податковим органом ?
Роз’яснення із застосування положень кримінального законодавства щодо здійснення операцій із активами, які перебувають у податковій заставі міститься у п.5 Постанови Пленуму Верховного суду України №15 від 08.10.04 „Про деякі питання застосування законодавства про відповідальність за ухилення від...
Читати далі »Діє до 01.01.2011 Чи несе кримінальну відповідальність платник податків, який узгодив з органами ДПС операціїз активами, що перебувають у податковій заставі, але виручку від їх реалізації не спрямував на погашення податкового боргу(або погасив його частко
Роз’яснення із застосування положень кримінального законодавства щодо здійснення операцій із активами, які перебувають у податковій заставі міститься у п.п.4-5 Постанови Пленуму Верховного суду України від 08.10.04 №15. Однак, для об’єктивного і остаточного визначення чи є таке діяння кримінально...
Читати далі »Діє до 01.01.2011 Які терміни порушення кримінальної справи після передачі акту перевірки органами ДПС до податкової міліції?
Для порушення кримінальної справи необхідні відповідні приводи і підстави, які наведено у ст.94 Кримінального - процесуального кодексу України від 28 грудня 1960 року із змінами i доповненнями (далі –КПК). Акт документальної перевірки за своєю формою та змістом містить перелік порушень податковог...
Читати далі »Діє до 01.01.2011 Що може свідчити про наявність умислу на ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів за яким настає кримінальна відповідальність?
Про наявність умислу на ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів можуть свідчити, зокрема, такі дії: - відсутність податкового обліку чи ведення його з порушенням установленого порядку; - перекручування в обліковій або звітній документації; - неоприбуткування готівкових коштів, одержаних за виконання робіт чи надання послуг; ведення подвійного (офіційного та неофіційного) обліку; - використання банківських рахунків, про які не повідомлено органи державної податкової служби; завищення фактичних затрат, що включаються до собівартості реалізованої продукції тощо. Відповідно до поданих документів суд має встановити, що особа мала намір не сплачувати належні до сплати податки, збори, інші обов'язкові платежі в повному обсязі чи певну їх частину.
Читати далі »