Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Рентна плата за нафту, природний газ та газовий конденсат » Платники рентної плати »

Діє до 30.04.2010 Хто є платником рентної плати в умовах договору спільної діяльності, пов'язаної з користування м нафтогазоносними надрами?

Надрукувати документ
25.08.2011

Підпунктом 1 пункту 19 Розділу II Закону України від 28 грудня 2007 року № 107-УІ "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" і п.4 Прикінцевих положень Закону України від 3 червня 2008 рку № 309-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" визначено, що платниками рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат є суб'єкти господарювання, які здійснюють видобуток вуглеводневої сировини на підставі спеціальних дозволів на користування надрами, тобто утримують майнові права з видобування вуглеводнів в межах конкретних ділянок надр. У відповідності до частини третьої статі 14 Закону України від 12 липня 2001 року № 2665-Ш "Про нафту і газ" (далі - Закон №2665) власники спеціальних дозволів на користування нафтогазоносним надрами не можуть дарувати, продавати або будь-яким чином відчужувати права, надані йому спеціальним дозволом на користування нафтогазоносними надрами, будь-якій іншій юридичній чи фізичній особі, в тому числі передавати їх до статутних фондів створюваних з його участю суб'єктів господарської діяльності, а також до майна спільної діяльності. Статтею 24 Кодексу України про надра та статтею 10 Закону № 2665 визначені права, якими наділяється власник спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами, а саме: - здійснювати на наданій їм ділянці надр геологічне вивчення , комплексну розробку родовищ корисних копалин та інші роботи згідно з умовами спеціального дозволу, - розпоряджатися видобутими корисними копалинами, тобто, відповідно до статті 317 Цивільного кодексу України (яка визначає зміст права власності), право власності на видобуті корисні копалини. Слід взяти до уваги, що статтею 49 Закону №2665 встановлено, що у разі, якщо діяльність, пов'язана з користуванням нафтогазоносними надрами, здійснюється на умовах договору про спільну інвестиційну діяльність, спільне виробництво, виробничу кооперацію, один із учасників цього договору зобов'язаний мати відповідний спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами. Разом з тим, у чотирнадцятому абзаці статті 1 Закону № 2665 визначене поняття "користування нафтогазоносними надрами" та його зміст, а саме це геологічне вивчення і розробка нафтогазоносних надр з метою пошуку та розвідки родовищ нафти й газу, видобутку нафти й газу або їх зберігання, повернення (захоронення) супутніх і стічних вод, інших відходів, що видобуваються в процесі розвідки та розробки родовищ нафти і газу.. При цьому, законодавство не дає визначення поняттю "діяльності, пов'язаної з користуванням нафтогазоносними надрами". Уступка податкового зобов'язання платника податків і зборів (обов'язкових платежів) третім особам заборонена і є порушенням пункту 7.5 статті 7 Закону України від 21 грудня 2000 року №2181


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.