Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Платежі за користування надрами для видобування корисних копалин » Платники »

Діє до 01.01.2011 У суб’єкта господарювання є контрагент державне підприємство, яке добуває корисні копалини. Суб’єкт господарювання купує у державного підприємства видобуті корисні копалини. Хто є платником плати за користування надрами: суб’єкт господар

Надрукувати документ
25.08.2011

В перекладі з латини contragens – той, що домовляється, тобто контрагентом виступає кожна з сторін у договорі стосовно одна одної. Пунктом 2 Порядку справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 264, (далі – Порядок) визначено, що платежі справляються із суб’єктів господарювання, які здійснюють видобування корисних копалин або геологічне вивчення надр з подальшою дослідно-промисловою розробкою. Статтею 19 Кодексу України про надра визначено, що надра надаються у користування, у тому числі й для такого виду, як видобування корисних копалин, суб’єктам господарювання лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Водночас, статтею 16 зазначеного Кодексу передбачено, що у разі виконання окремих видів робіт, пов’язаних з користуванням надрами, особами, не зазначеними у спеціальному дозволі, відповідальність за виконання умов, передбачених спеціальними дозволами, несе суб’єкт, що отримав спеціальний дозвіл. Таким чином, у разі, якщо державне підприємство: провадить господарську діяльність з видобування корисних копалин на підставі наявного у нього спеціального дозволу на користування надрами в цілях, пов’язаних з видобуванням корисних копалин в межах відповідної ділянки надр, то платником платежів за користування надрами для видобування корисних копалин є таке державне підприємство; здійснює операції з видобування корисних копалин на підставі укладеного із суб’єктом господарювання господарського договору про надання ним (державним підприємством) послуг з видобування корисних копалин, то платником платежів за користування надрами є суб’єкт господарювання, який отримав ділянку надр у користування в цілях, пов’язаних з видобуванням корисних копалин на підставі відповідного спеціального дозволу. При цьому, відповідно до статті 189 Цивільного кодексу України, власність на видобуту корисну копалину належить власнику такого спеціального дозволу.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.