Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Платежі за користування надрами для видобування корисних копалин » Платники »

Діє до 01.01.2011 Чи є суб’єкт господарювання, який здійснює видобування корисних копалин (на підставі спеціального дозволу на користування надрами або укладеного господарського договору про надання послуг з видобування корисних копалин) платником платеж

Надрукувати документ
25.08.2011

Згідно з ст.4 Кодексу України про надра від 27 липня 1994 року №132/94-ВР із змінами та доповненнями (далі – Кодекс), надра є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. Угоди або дії, які в прямій або прихованій формі порушують право власності народу України на надра, є недійсними. Відповідно до ст.19 надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу. Водночас, ст.16 Кодексу передбачено, що у разі виконання окремих видів робіт, пов'язаних з користуванням надрами, особами, не зазначеними у спеціальному дозволі, відповідальність за виконання умов, передбачених спеціальними дозволами, несе суб'єкт, що отримав спеціальний дозвіл. Статтею 28 Кодексу визначено, що користування надрами є платним, крім випадків, передбачених ст.29 цього ж Кодексу. Плата справляється за користування надрами в межах території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони. Плата за користування надрами справляється у вигляді: 1) платежів за користування надрами; 2) відрахувань за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету; 3) збору за видачу спеціальних дозволів. Таким чином, у разі якщо суб’єкт господарювання здійснює: господарську діяльність з видобування корисних копалин на підставі наявного у нього спеціального дозволу на користування надрами, то він є платником платежів за користування надрами для видобування корисних копалин; операції з видобування корисних копалин на підставі укладеного господарського договору про надання послуг з видобування корисних копалин, то платником платежів за користування надрами є суб’єкт господарювання, який отримав ділянку у користування в цілях, пов’язаних з видобуванням корисних копалин, на підставі спеціального дозволу. При цьому відповідно до ст.189 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV із змінами та доповненнями, власність на видобуту корисну копалину належить власнику такого спеціального дозволу.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.