Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Облік » Спільні питання » Оплата працi » Внески до ФСС »

Щодо подання звітності до фондів соцстрахування

Надрукувати документ
03.09.2008

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.06.2008 р. N 343/020/99-08

Щодо подання звітності до фондів соцстрахування

У Департаменті політики державного соціального страхування (далі - Департамент) розглянуто лист <...> щодо необхідності подання щомісячної звітності до фондів соціального страхування суб'єктами господарювання при умові, що організація не має ні власників, ні найманих працівників, які отримують заробітну плату за трудовими угодами (контрактами) або за цивільно-правовими угодами, та повідомляємо.

Відповідно до статті 3 Закону України "Про об'єднання громадян" громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.

Відповідно до статті 14 Закону України "Про об'єднання громадян" у разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи (об'єднання громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визначається політичною партією або громадською організацією).

Виходячи з норм пункту 3 статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон N 755), громадські організації набувають статусу юридичної особи лише з моменту їх державної реєстрації у порядку, встановленому цим Законом.

Дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців" поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців. Керуючись нормами статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", статті 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" взяття на облік фондами соціального страхування юридичних осіб здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України N 755, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду. Роботодавці - юридичні особи набувають статусу страхувальників з дня взяття їх на облік.

Отже, оскільки <...> обласна організація партії <...> є юридичною особою, то відповідно до чинного законодавства України вона має бути зареєстрована у Фонді загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Для надання відповіді щодо необхідності подання щомісячної звітності до фондів соціального страхування (при відсутності найманих працівників) Департаментом спільно з фондами соціального страхування було здійснено аналіз законодавства з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування із зазначеного питання, за результатами якого повідомляємо наступне.

Щодо надання звітності до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

Відповідно до пункту 10 статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" до роботодавців віднесено власника підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган та фізичні особи, які використовують найману працю.

Відповідно до п. 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. N 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. за N 30/5221, із змінами та доповненнями, роботодавці щокварталу складають у двох примірниках Розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в установлені строки.

До того ж, відповідно до Закону України "Про зайнятість населення":

1. Підприємства, установи й організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності та господарювання, повинні у повному обсязі подавати інформацію службі зайнятості про наявність вільних робочих місць;

2. При вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - списки фактично вивільнених працівників.

3. Підприємства, установи і організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності та господарювання, які здійснювали прийом працівників, повинні у десятиденний строк у повному обсязі подавати інформацію про прийнятих працівників до центрів зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків.

Таким чином, громадські організації, незалежно від того використовують вони працю найманих працівників чи ні, повинні надавати розрахункову відомість до центру зайнятості щокварталу. Крім того, у випадках використання найманої праці або наявності вакансій - звітність за формами 3-ПН, 4-ПН, 5-ПН (у визначені терміни), затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 р. N 420, погодженими з Держкомстатом України та зареєстрованими у Міністерстві юстиції України. Адміністративної відповідальності у разі неподання або несвоєчасного подання звітності до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття чинним законодавством не передбачено.

  Перехід на сторінку:
[1] 2
> читати далі


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.