Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Облік » Спільні питання » Оплата працi » Внески до ФСС »

Щодо змін в порядку нарахування та утримання страхових внесків на випадок безробіття

Надрукувати документ
www.ligazakon.ua
02.02.2009

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

ЛИСТ

від 19.01.2009 р. N ДЦ-03-227/0/6-09

Щодо змін в порядку нарахування та утримання страхових внесків на випадок безробіття

У зв'язку з набуттям 13 січня 2009 року (з дня опублікування) чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення" N 799-VI (далі - Закон) Державний центр зайнятості надає роз'яснення щодо застосування деяких норм цього Закону.

1. Змінено розміри страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Так, роботодавці повинні нараховувати страхові внески за розміром 1,6 %, а утримувати із заробітної плати своїх працівників - в розмірі 0,6 %.

Звертаємо вашу увагу, що страхові внески на випадок безробіття за січень п. р. платники повинні нараховувати та утримувати, застосовуючи різні розміри страхових тарифів. Тобто нарахування страхових внесків за січень роботодавець повинен здійснити двома частками, а саме пропорційно відпрацьованим робочим дням до 13 січня (1,3 %, 0,5 %) і з 13.01.2009 р. (1,6 %, 0,6 %).

2. Починаючи з 13 січня страхові внески на випадок безробіття нараховують і на суми виплати фізичним особам за виконання робіт (надання послуг), які працюють у юридичних та фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру (ЦПХ). Слід зазначити, що всі договори ЦПХ на виконання робіт (послуг), які укладені з фізичними особами до 13.01.2009 р., а виплата доходу відбулась з 13 січня включно, підпадають під дію Закону. На нашу думку, до моменту нормативно-правового врегулювання питання нарахування страхових внесків за договорами ЦПХ слід виходити з того, що нарахування та виплата винагороди співпадають у часі, тобто мають здійснюватися одночасно. Звертаємо Вашу увагу, що страхові внески на зазначені виплати тільки нараховуються: для юридичних та фізичних осіб (роботодавців), які укладали договори ЦПХ на виконання робіт (надання послуг) з працівником, з яким вони перебувають в трудових відносинах, - в розмірі 1,6 %;

юридичні та фізичні особи, які укладають договори ЦПХ на виконання робіт (надання послуг) з іншими фізичними особами, з якими вони не перебувають в трудових відносинах - в розмірі 2,2 %.

Одночасно повідомляємо, що юридичні та фізичні особи, які працюють за спрощеною системою оподаткування (єдиний податок), у разі використання праці фізичних осіб за договорами ЦПХ, повинні також нараховувати та сплачувати страхові внески в розмірі 1,6 % (якщо фізична особа перебуває з ними в трудових відносинах) та 2,2 % (якщо фізична особа не перебуває з ними в трудових відносинах).

Усі юридичні та фізичні особи, які використовують працю фізичних осіб за договорами ЦПХ, повинні сплачувати страхові внески на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України, на ім'я органів державної служби зайнятості для зарахування страхових внесків від роботодавців - код 01.

3. Прикінцевими положеннями зазначеного Закону призупинено до 1 січня 2011 року дію статті 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". Це означає, що з моменту набрання чинності Законом страхуванню на випадок безробіття підлягають:

працюючі особи, які отримують або мають право на пенсію за віком, у тому числі на пільгових умовах, пенсію за вислугу років, а також особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку;

іноземці та особи без громадянства, які тимчасово працюють за наймом в Україні.

Тобто, з 13 січня із заробітної плати працюючих пенсіонерів та іноземців потрібно утримувати страхові внески в розмірі 0,6 % (раніше страхові внески тільки нараховувалися на фонд оплати праці роботодавців).

4. Законом визначено, що військовослужбовці, які були раніше незастрахованими відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", набувають статусу застрахованих осіб в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, тобто із їх грошового забезпечення (заробітної плати) утримуються страхові внески в розмірі 0,6 % з моменту набуття чинності Законом, а військові формування, які виплачують грошове забезпечення (заробітну плату) військовослужбовцям, починають сплачувати страхові внески з 1 січня 2010 року, як роботодавці (1,6 %).

5. Змінився й розмір страхових внесків для осіб, які беруть участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах, який становить 2,2 % до сум оподатковуваного доходу. При цьому слід зазначити, що фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги) за договорами ЦПХ, не відносяться до осіб, які беруть участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах. Тобто, починаючи з 13 січня базові центри зайнятості повинні повідомити всіх осіб, які працюють за договорами ЦПХ і знаходяться на обліку в робочих органах виконавчої дирекції Фонду, про обов'язкову участь у страхуванні на випадок безробіття та зняти їх з обліку як добровільно застрахованих осіб. Якщо така фізична особа виконує роботи (надає послуги) юридичним та фізичним особам, то страхові внески платить роботодавець. Якщо фізична особа працює за договором ЦПХ у фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності або у фізичної особи, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, то такі фізичні особи, у т. ч. фізичні особи - підприємці повинні зареєструватися в центрі зайнятості як платники страхових внесків з дня укладання договору ЦПХ. З цього ж дня така особа набуває статусу платника страхових внесків до Фонду.

Рекомендуємо, до внесення змін до підзаконних актів, брати таких платників на облік відповідно до заяви (зразок додається) та копії Свідоцтва про державну реєстрацію (у разі наявності), договору ЦПХ та паспорту.

6. Також зазначеними змінами врегульовано питання щодо перерахування страхових внесків страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), в тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або з виручки від реалізації товарів (послуг). Тобто юридичні та фізичні особи повинні одночасно при отриманні зазначених коштів сплачувати страхові внески на випадок безробіття пропорційно у відповідних розмірах (1,6 %, 2,2 %).

Звертаємо вашу увагу, що зведену річну розрахункову відомість до Державного центру зайнятості регіональні центри зайнятості подають за старою формою до 06.02.2009 р.

Починаючи з I кварталу п. р. платники будуть надавати звітність до Фонду за новою формою розрахункової відомості. Після погодження з соціальними партнерами, правлінням Фонду та реєстрації в Мін'юсті вам буде надіслано зміни до наказу Мінпраці від 18.12.2000 N 339 та додатки до них.

Також повідомляємо, що разом із наданням зведеної річної відомості по регіонах необхідно надати річні плани перевірок платників з поквартальною розбивкою.

 

Директор 

В. Галицький 

 

 


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.