Щодо змін в порядку нарахування та утримання страхових внесків на випадок безробіття
Починаючи з 13 січня страхові внески на випадок безробіття нараховують і на суми виплати фізичним особам за виконання робіт (надання послуг), які працюють у юридичних та фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру (ЦПХ). Слід зазначити, що всі договори ЦПХ на виконання робіт (послуг), які укладені з фізичними особами до 13.01.2009 р., а виплата доходу відбулась з 13 січня включно, підпадають під дію Закону.
... з 13 січня із заробітної плати працюючих пенсіонерів та іноземців потрібно утримувати страхові внески в розмірі 0,6 % (раніше страхові внески тільки нараховувалися на фонд оплати праці роботодавців).
Читати далі »
Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності
При поданні Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2008 р., необхідно надавати оригінал Повідомлення про взяття на облік та отримати новий розмір страхового тарифу.
Читати далі »
Про справляння страхових внесків до Фонду у 2009 році
Нарешті усім стало зрозуміло, як ділити січень. ФСС з ТВП пролив світло на це питання, зазначивши у своєму листі, що за 13 січня внески нараховуються вже по-новому.
Таким чином, з метою справляння внесків до фондів соціального страхування за "старими" та "новими" ставками , січень місяць ділиться так:
- з 01 січня до 12 січня включно - "старі" ставки
- з 13 січня до 31 січня - "нові" ставки
Читати далі »
Змінено деякі ставки внесків до фондів соціального страхування
Починаючи з 13.01.09 р. змінено ставки внесків до фондів соціального страхування:
ФСС з ТВП для роботодавців (нарахування на з/п):
До 13.01.09 було 1,5%, стало з 13.01.09 р. 1,4%
ФСС на випадок безробіття:
- для роботодавців (нарахування):
До 13.01.09 було 1,3%, стало з 13.01.09 р. 1,6%
- для працівників (утримання):
До 13.01.09 було 0,5%, стало з 13.01.09 р. 0,6%
- для роботодавців, що використовують працю фізичних осіб за цивільно-правовими договорами (нарахування):
з 13.01.09 р. встановлено ставку 2,2%
ФСС від нещасного випадку (нарахування):
тарифи відповідно до класів професійного ризику виробництва та окремих галузей економіки знижені на 0,1%
Тобто, до виплат за січень 2009 року слід застосовувати «старі» ставки з 01.01.09 р. до 13.01.09 р. та «нові» ставки з 13.01.2009 р.
Читати далі »
Щодо подання звітності до фондів соцстрахування
...щодо необхідності подання щомісячної звітності до фондів соціального страхування суб'єктами господарювання при умові, що організація не має ні власників, ні найманих працівників, які отримують заробітну плату за трудовими угодами (контрактами) або за цивільно-правовими угодами
Читати далі »
Розрахунок економії внесків та ПДФО при виплаті зарплати у великому розмірі
Наведений розрахунок показує, на скільки зменшується питома вага внесків до фондів соц.страхування та ПДФО по відношенню до суми заробітної плати "нетто", якщо заробітна плата виплачується у розмірі, який перевищую максимальну величину з/п, з якої справляються внески до фондів с/с.
Читати далі »
Щодо нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності
У зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення" від 25.12.2008 р. N 799-VI (далі - Закон N 799), із 13 січня 2009 року було зменшено на 0,1 % розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності, які нараховуються роботодавцями на суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників. Враховуючи, що цей Закон набуває чинності з дня його опублікування (газета "Урядовий кур'єр" N 3 за 13.01.2009 р. (включно), страхові внески до Фонду мають справлятися страхувальниками-роботодавцями до 13 січня 2009 року за ставкою 1,5 %, а із заробітної плати, нарахованої за робочі дні з 13 січня 2009 року, - 1,4 % відповідно.
Враховуючи зазначене, страхові внески до Фонду мають нараховуватися на суму відпускних пропорційно за дні з 1 по 12 січня 2009 року (включно) зі ставкою 1,5 %. А з 13 січня 2009 року - 1,4 %.
Читати далі »
Щодо нарахування страхових внесків на оплату щорічної відпустки, період якої більше одного місяця
Відповідно до пункту 5.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття нарахування страхових внесків на оплату щорічної відпустки, період якої більше одного місяця, здійснюється за ставкою, що діє на момент її нарахування, окремо за кожний місяць. Тому страхові внески на відпускні, які нараховані та сплачені до 13 січня 2009 року за діючими на час нарахування тарифам, не перераховуються.
Читати далі »