Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Облік » Законодавство » Документи МФУ »

Роз'яснення Мінфіну

Надрукувати документ
20.01.2009

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.10.2008 р. N 31-34000-20-10/37636

Щодо відображення в бухгалтерському обліку погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення

(Витяг)

<...> На виконання статті 54 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2008 р. N 440 затверджений Порядок перерахування у 2008 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися і постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, затвердженим органами державної влади чи органами місцевого самоврядування (далі - Порядок).

Відповідно до статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", пункту 1.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. N 88, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення таких господарських операцій та які для підтвердження фактів здійснення господарських операцій повинні містити обов'язкові реквізити, визначені зазначеними нормативними актами.

Визначена в установленому порядку сума витрат у минулих роках на забезпечення надання послуг з теплопостачання та водовідведення, яка перевищувала тарифи на відповідні послуги і дотацію місцевих бюджетів, відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. N 291, у періоді фактичного надання таких послуг відображалася як збитки за дебетом рахунка 79 "Фінансові результати".

Відповідно до пункту 19 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 "Дохід", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.99 р. N 290, цільове фінансування для компенсації витрат (збитків), яких зазнало підприємство, визнається дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу.

З урахуванням наведеного визначена та оформлена в установленому порядку учасниками розрахунків відповідно до зазначеного Порядку сума для погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення відображається за дебетом рахунка 64 "Розрахунки за податками й платежами" у кореспонденції з кредитом рахунка 48 "Цільове фінансування і цільові надходження" з одночасним визнанням на цю суму доходу (кредит рахунка 71 "Інший операційний дохід") та використання цільового фінансування (дебет рахунка 48) у тому звітному періоді, у якому кошти одержано та відображено за дебетом рахунка 31 "Рахунки в банках" у кореспонденції з рахунком 64. Погашення заборгованості за енергоносії іншим учасникам взаєморозрахунків відображається за кредитом рахунка 31 у кореспонденції з дебетом рахунка 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками".

 

Заступник Міністра 

Д. Фудашкін 

 

 

< повернутись Перехід на сторінку:
1 2 3 4 [5] 6 7 8 9
> читати далі


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.