
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 15.06.98 р. N 7141/10/20-0017
Про Методичні рекомендації щодо проведення аналізу фінансового стану підприємства-боржника при отриманні відстрочок (розстрочок)
На виконання пункту 9 статті 11 Закону України від 05.02.98 р. N 83/98-ВР "Про внесення змін до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та пункту 7 розділу III Порядку надання органами державної податкової служби відстрочок і розстрочок сплати податків, інших платежів надсилаємо для використання у практичній роботі Методичні рекомендації щодо проведення аналізу фінансового стану підприємства-боржника при отриманні відстрочок (розстрочок).
Отримані рекомендації довести до відома низових податкових органів та встановити контроль за їх дотриманням при наданні відстрочок та розстрочок по платежах до бюджету.
Одночасно повідомляємо, що при зверненні до ДПА України про надання відстрочки (розстрочки) до листа-заяви платника слід додати аналіз фінансового стану за попередній звітний період, баланс підприємства-боржника (ф. 1) та звіт про фінансові результати (ф. 2), схеми розрахунків підприємства з постачальниками сировини та споживачами готової продукції, аналіз попередньо проведених документальних перевірок та причин порушення платіжної дисципліни, а також висновок податкового органу про доцільність надання даному платнику відстрочки (розстрочки).
Звернення для отримання розстрочки (відстрочки), яке не відповідає зазначеним вимогам, Державною податковою адміністрацією України не розглядатиметься.
|
|
Перший заступник Голови |
Ф. О. Ярошенко |
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо проведення аналізу фінансового стану підприємства-боржника при отриманні відстрочок (розстрочок)
Для отримання відстрочки (розстрочки) підприємство-боржник повинне до письмової заяви додати аналіз фінансового стану за найближчий попередній звітний період.
Аналіз слід проводити за такою схемою:
1. Характеристика підприємства-боржника: організаційно-правова форма; динаміка виконання підприємством обсягів виробництва продукції та обсягів реалізації; аналіз структури доходів (таблиці 1, 2, 3).
2. Кредитоспроможність (надійність) - на базі бухгалтерської звітності розраховуються коефіцієнти платоспроможності (коефіцієнт покриття, коефіцієнт загальної ліквідності, коефіцієнт абсолютної ліквідності, коефіцієнт оборотності оборотних коштів, коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості, строк обороту дебіторської заборгованості, коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості, строк обороту кредиторської заборгованості, коефіцієнт відновлення платоспроможності, коефіцієнт втрати платоспроможності) (таблиця 4).
3. Оцінка структури власного капіталу - величина і частка в загальній сумі джерел коштів. Відношення податкової заборгованості до власного капіталу.
Інформація про основні засоби - будівлі і споруди; транспортні засоби, меблі, прилади; приватний житловий фонд; інші основні засоби; доступність капіталу для погашення заборгованості, можливість реалізації поточних активів (таблиці 5, 6, 7).
4. Забезпечення кредиту - наявність оборотних коштів, бізнес-план (гарантії погашення кредиту), прогнозування фінансової стабільності підприємства (таблиці 8, 9, 10, 11).
Вихідні таблиці аналізу фінансового стану підприємства-боржника
1. ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА-БОРЖНИКА
Таблиця 1
****************************************************************************
* N * Показник *Відповідний *Звітний * Зростання (+), *
*п/п * * період * період * зниження (-) *
* * * минулого * **************************
* * * року * * відс., * тис. грн., *
* * * * *гр. 3/гр. 2*гр. 3-гр. 2 *
****************************************************************************
* 1 * 2 * 3 * 4 * 5 * 6 *
****************************************************************************
* 1 *Обсяг виробництва * * * * *
* *продукції, тис. грн. * * * * *
****************************************************************************
* 2 *Обсяг реалізації * * * * *
* *продукції (без ПДВ і * * * * *
* *акцизного збору), * * * * *
* *тис. грн. * * * * *
****************************************************************************
* *в тому числі по * * * * *
* *бартерних операціях * * * * *
****************************************************************************
* 3 *Питома вага бартерних * * * * *
* *операцій в обсязі * * * * *
* *реалізації * * * * *
****************************************************************************
Перехід на сторінку: [1] 2 3 |
> читати далі |
Читати ще:
[на головну]
Додати коментар
Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.