
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
ЛИСТ
від 03.04.2008 р. N 14-17-12/3361
Першотравневій районній організації |
Державним комітетом України із земельних ресурсів розглянуто Ваше звернення щодо роз'яснення облаштування об'єкта торгівлі на присадибній земельній ділянці і повідомляється.
Статтею 38 Земельного кодексу України встановлено, що до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.
Таким чином, при розміщенні на власній присадибній ділянці об'єкта торгівлі (малої архітектурної форми або іншої будівлі, необхідної для здійснення торгівлі гараж чи іншу будівлю), цільове призначення земельної ділянки не змінюється, оскільки земельні ділянки належать до однієї категорії земель.
Громадянину - власнику присадибної ділянки, який має намір розмістити на зазначеній ділянці об'єкт торгівлі (або переобладнати в об'єкт торгівлі гараж чи іншу будівлю), необхідно отримати необхідний дозвіл в місцевих органах архітектури та містобудування щодо можливості розміщення такого об'єкта або можливості переобладнання будівлі.
Додаткові правовстановлюючі документи на земельну ділянку, крім державного акта на право власності на земельну ділянку, у такому випадку не виготовляються.
Відповідно до абзацу третього пункту 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 N 18/15/21/11, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2006 за N 388/12262, коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.
Статтею 35 Закону України "Про землеустрій" зазначено, що інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об'єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використання та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Відповідно до частин першої та другої статті 26 зазначеного Закону замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі.
Розробниками документації із землеустрою є юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензії на проведення робіт відповідно до закону.
Таким чином, особа, яка розмістила на власній присадибній ділянці об'єкт торгівлі, повинна замовити розробку вищезазначеної документації (у відповідній землевпорядній організації) та витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (у місцевому органі земельних ресурсів), на підставі яких буде розраховуватись розмір плати за землю.
Заступник Голови |
М. Ю. Гарбуз |
Читати ще:
[на головну]
Додати коментар
Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.