Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Аудит »

Доктрина національного аудиту

Надрукувати документ
27.06.2008

Про те, що потреба в послугах міжнародного аудиту зростає, свідчить хоча би те, що за час дії Закону про аудиторську діяльність кількість міжнародних аудиторських фірм в Україні, як і кількість зайнятого в них персоналу зростала.
Також, незважаючи на велику кількість програмного забезпечення для бухгалтерських потреб, проблема автоматизації обліку стала ще більш гострою. Більшість недорогих, а тому привабливих, бухгалтерських програм орієнтовані на "середню" бухгалтерію, якої в чистому вигляді майже не існує. Тому найбільш виправданим є впровадження бухгалтерського програмного забезпечення того виробника, який надає крім самої програми, також послуги по її впровадженню та навчанню персоналу підприємств роботі з нею. Саме тут сьогодні є потреба в послугах досвідченого аудитора, який може запропонувати оптимальну форму автоматизації облікового процесу на підприємстві, розробити та порекомендувати необхідні контрольні процедури, а також виявити слабкі місця компьютерної системи. Слід мати на увазі, що в практиці міжнародного аудиту аналіз комп"ютерних систем посідає одне з провідних місць, оскільки дозволяє виявити області потенційного ризику.
Будь-які аудиторські послуги втрачають свою корисність, коли аудитори не в змозі, або не вважають за потрібне, пропонувати клієнтові свої думки про вдосконалення системи внутрішнього контролю підприємства, документообороту, або не застерігають про можливі податкові наслідки нестандартних операцій.

З чого починається власне аудит

Після укладення угоди про проведення аудиту, перед аудитором постає питання планування аудиту та підбору аудиторського персоналу.
Планування аудиту доцільно почати з написання аналітичного огляду підприємства клієнта, в якому звичайно описуються види діяльності підприємтсва, ринкову ситуацію для підприємства, основні техніко економічні показники, зміни у особовому складі бухгалтерії та керівництві підприємства.
Слід також ознайомитись з матеріалами засідань правління, прийнятими рішеннями, та визначити, чи були зміни у складі власників підприємства, його юридичного статутусу, статутного фонду та інше.
Безумовно корисним буде ознайомлення з матеріалами перевірок податкових та інших органів, вивчення матеріалів попередніх аудиторських перевірок, оскільки вини можуть містити інформацію про області потенційного ризику.
В цьому огляді важливо також дати характеристику комп"ютерної системи, яку використовує кліент, та визначити ступінь залежності облікової інформації від стану комп"ютерного забезпечення.
Досить ефективним аналітичним інструментом тут може бути порівняльна таблиця балансу на початок року і на останню звітну дату перед початком аудиту. Аналіз зміни в процентах по окремим статтям балансу та звіту про фінансові результати (спроектованого на 12 місячний термін) дає картину змін у діяльності підприємства порівняно з минулим роком.
Ті cтатті звітності, зміни в яких значно відрізняються (у відносних показниках) від деякого середнього рівню, мають привернути увагу аудиторів, оскільки за цими показниками можуть бути розпочаті в звітному періоді нові види діяльності або операції. З практичного досвіду відомо, що помилки найбільш імовірні там, де ще немає відпрацьованої методики обліку.
На основі аналітичного огляду аудитор здійснює наступний крок - розробляє програму аудиту.

Читати повністю

 

 


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.