Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Споживачу »

Правила роздрібної торгівлі картоплею та плодоовочевою продукцією

Надрукувати документ
29.12.2008

Підготовка до продажу та продаж

50. Для перебирання та фасовки плодоовочевої продукції суб'єкт господарювання повинен виділити спеціальне приміщення.

Перебирання свіжих ягід, кісточкових плодів (вишень, черешень) і винограду здійснюється як до подачі до торговельного залу, так і при відпуску споживачам.

51. Картоплю, буряки, моркву, які дуже забруднені, миють у спеціальних ваннах і просушують.

Корені та листки зелених овочевих культур очищують від землі.

Ботвину штучного пучкового товару на вимогу споживача зрізають.

52. Якщо плоди апельсинів і бананів надійшли з холодильних камер баз без повільного прогрівання у спеціальних камерах протягом 2 - 3 діб, то плоди, не розпаковуючи, поміщають у підсобне приміщення магазину, що має температуру близьку до температури торговельного залу. В такому приміщенні плоди витримуються 1 - 2 дні для повільного прогрівання. До продажу допускаються тільки зрілі плоди свіжих бананів, зачищені, розсортировані по товарних сортах.

53. Плодоовочева продукція, підготовка якої до продажу методом самообслуговування здійснюється в магазинах, фасується в бавовняні або поліетиленові сітки, плівки та інші пакувальні матеріали, в'яжеться в пучки і маркується.

54. До торговельного залу плодоовочева продукція повинна надходити тільки така, що відповідає вимогам нормативних документів. Відбраковка нестандартної та неякісної продукції повинна здійснюватись до пред'явлення її споживачу.

55. Плодоовочева продукція із підсобного приміщення магазину подається до торговельного залу в тарі-обладнанні чи викладається на полицях, гірках і прилавках, виставляється в лотках, корзинах, касетах, ящиках, коробках, візках, іншому обладнанні та інвентарі.

Продаж товарів, термін реалізації (зберігання) яких минув, забороняється.

56. Суб'єкт господарювання повинен до початку торгівлі забезпечити в торговельному залі наявність плодоовочевої продукції в повному асортименті, наявному у суб'єкта господарювання, та в достатній кількості.

У процесі реалізації запаси плодоовочевої продукції повинні систематично поповнюватися.

57. Працівники суб'єкта господарювання повинні стежити за якістю плодоовочевої продукції, що реалізується, і в разі її зниження доводити це до адміністрації для вирішення питання про можливість подальшої реалізації продукції або її відповідної переоцінки.

58. На всіх зразках плодоовочевої продукції або інших товарів, що виставлені в торговельному залі, повинні бути ярлики цін (цінники).

На плодоовочеву продукцію ярлики цін (цінники) оформлюються із зазначенням:

для вагових товарів - назви товару, сорту, ціни за один кілограм або сто грамів;

для розфасованих товарів - назви товару, сорту, ціни за кілограм або сто грамів, ваги одиниці розфасовки, ціни за одиницю розфасовки (пакет, сітка, пучок тощо);

для штучних товарів та розфасованих в пляшки - назви товару, ваги або місткості, сорту, ціни за штуку.

59. При продажу переробленої продукції (квашеної, солоної, моченої та маринованої) працівники суб'єкта господарювання зобов'язані застосовувати відповідний спеціальний інвентар (ложки, виделки, совки, друшляки, лопатки тощо), який повинен щоденно оброблятися у відповідності з вимогами санітарних правил і зберігатися в спеціально відведених для цього місцях.

60. Капуста квашена, баклажани та перець фаршировані, гриби солоні і мариновані відпускаються разом із соком, розсолом чи маринадом у відсоткових відношеннях, відповідних вимогам нормативних документів, виписка з яких повинна бути у "Куточку споживача".

При продажу іншої солоної та маринованої продукції рідина додається на прохання споживача після зважування.

61. Забороняється продаж плодоовочевих консервів у скляній та жерстяній тарі з дефектами: бомбаж, хлопавки, підтечна, іржа на корпусах металевих банок та на поверхні кришок і кроненпробок на скляних банках і пляшках, з пробоїнами і наскрізними тріщинами, з виправленим закаточним швом, з деформацією корпуса, а також в тарі, не очищеній від мастила та забруднень.

62. Забороняється відпуск споживачам плодоовочевої продукції у забруднені папір, скляний або інший посуд.

Забороняється перекладати, переливати з тари споживача солоні, мариновані овочі та іншу продукцію із вмістом вологи в місткість, з якої вона відпущена.

63. При реалізації кавунів не дозволяється їх продаж недозрілими і перезрілими. Для визначення зрілості кавунів при реалізації робиться надріз на кожному плоді. На вимогу споживача дозволяється продаж кавунів без надрізання.

64. Торгівля ананасами і бананами у холодну пору року на вулиці не дозволяється через можливе їх застуджування, що призводить до зниження смаку та аромату плодів.

65. При відпуску картоплі, овочів та фруктів допускається зважування їх в інвентарній тарі, на якій на видному для споживачів місці чітко позначено її вагу.

66. Працівники, що здійснюють продаж плодоовочевої продукції, зобов'язані відпускати її споживачам повною мірою і вагою.

67. Забороняється змушувати споживачів до придбання будь-яких додаткових товарів до основної покупки або одержання замість здачі будь-яких товарів.

68. Для створення зручностей споживачам магазини можуть приймати від споживачів попередні замовлення на доставку плодоовочевої продукції додому. Для цього в магазинах вивішують відповідні оголошення, де зазначаються умови та тарифи за доставку.

 

< повернутись Перехід на сторінку:
1 [2]
 

Читати ще:


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.