Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Споживачу »

Правила комісійної торгівлі непродовольчими товарами

Надрукувати документ
29.12.2008
 

4. Уцінка прийнятих на комісію товарів

4.1. Ціна товару, який не реалізований протягом встановленого строку (60 календарних днів), може бути знижена за домовленістю з комітентом. Якщо комітент не з'явився для переоцінки товару за викликом, комісіонер знижує ціну на таких умовах:

(абзац перший пункту 4.1 в редакції наказу Міністерства
зовнішніх економічних зв'язків України від 08.04.98 р. N 194)

на 30% від встановленої сторонами первинної вартості товару, якщо товар не реалізовано в строк (60 календарних днів);

на 40% від залишкової ціни після першого зниження вартості товару, якщо товар не реалізовано протягом наступних 15 календарних днів.

Якщо товар не реалізовано після другої уцінки протягом наступних 15 календарних днів, комісіонер знімає його з продажу без письмового попередження комітента.

(пункт 4.1 в редакції наказу Міністерства зовнішніх 
економічних зв'язків України від 08.07.97 р. N 342)

4.2. За вимогою комітента ціна на зданий товар може бути знижена раніше строків, визначених діючими Правилами.

4.3. Умови уцінки прийнятих на комісію товарів повинні бути зазначені у квитанції, яка видається комітенту.

4.4. Уцінки зданих на комісію товарів, які проводяться за участю комітента, відображаються в усіх примірниках квитанції та на товарному ярлику.

4.5. Згоду на проведення уцінки товару комітент підтверджує своїм підписом у квитанції.

При незгоді комітента з умовами здавання товару на комісію, строками або розмірами уцінок комісіонер має право відмовити в прийманні товару.

5. Продаж і повернення нереалізованого товару

5.1. Кожна одиниця прийнятого на комісію товару не пізніше наступного дня повинна бути виставлена в торговельному залі для продажу.

При прийманні декількох одиниць одного й того ж товару в торговельний зал може виставлятися лише одиниця цього товару, інші зберігаються в підсобному приміщенні.

(пункт 5.1 в редакції наказу Міністерства зовнішніх 
економічних зв'язків України від 08.07.97 р. N 342)

5.2. Спортивна та мисливська вогнепальна зброя та боєприпаси до неї, а також холодна зброя, спеціальні засоби, заряджені речовинами сльозоточивої і дратівної дії, реалізуються магазином на підставі ліцензії встановленої форми, що видається органами внутрішніх справ, тільки тим громадянам, які мають на це дозвіл органів внутрішніх справ за місцем проживання.

5.3. При продажу технічно складних виробів робота їх перевіряється за участю споживача за основними параметрами.

5.4. Розрахунки за продані товари можуть здійснюватися готівкою та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) відповідно до законодавства. Разом з товаром споживачу в обов'язковому порядку видається розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції, який засвідчує факт купівлі товару.

(пункт 5.4 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 25.01.2008 р. N 21)

5.5. Товари, що були в користуванні, придбані у комісіонера, можуть бути повернені назад лише за згодою комісіонера. Щодо товарів, на які не закінчився гарантійний термін, то на них поширюється дія статті 8 Закону України "Про захист прав споживачів".

(пункт 5.5 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 25.01.2008 р. N 21)

5.6. Придбані комісійні товари, за винятком великогабаритних, на зберігання в магазині не залишаються.

5.7. При поверненні комітенту нереалізованих товарів, які знаходились у суб'єкта господарювання більше одного робочого дня, комітент відшкодовує витрати за зберігання його товару як за повний місяць у таких розмірах:

за перші 30 календарних днів - 2 відсотки визначеної ціни товару;

за другі 30 календарних днів - З відсотки визначеної ціни товару;

за наступні 30 календарних днів - 4 відсотки від залишкової ціни товару після проведених уцінок.

За кожний день зберігання знятого з продажу товару після закінчення 90 календарних днів з комітента стягується пеня, розмір якої визначається договором.

(пункт 5.7 в редакції наказу Міністерства зовнішніх 
економічних зв'язків України від 08.07.97 р. N 342)

При поверненні комітенту антикваріату, творів мистецтва та унікальних речей, що не були реалізовані, витрати за зберігання цих товарів визначаються за погодженням сторін.

(пункт 5.7 доповнено абзацом шостим згідно з
наказом Міністерства зовнішніх економічних
зв'язків України від 08.04.98 р. N 194) 

При поверненні комітенту товарів з недоліками, які не були виявлені при прийманні їх на комісію, витрати за зберігання цих товарів комітент не відшкодовує.

(пункт 5.7 доповнено абзацом сьомим згідно з
наказом Міністерства зовнішніх економічних
зв'язків України від 08.04.98 р. N 194) 

5.8. Гроші за проданий товар виплачуються комітенту готівкою на третій день після продажу товару, не враховуючи дня продажу, вихідних і святкових днів, при пред'явленні виданої комісіонером квитанції, паспорта або документа, що його замінює.

Гроші за продані товари, прийняті на комісію від юридичних осіб відповідно до умов договору, перераховуються на їх рахунки у банках.

5.9. У випадках, коли комітент не з'явився за одержанням грошей після закінчення терміну позовної давності, вони підлягають перерахуванню до місцевого бюджету.

5.10. Суб'єкт господарювання при здійсненні комісійної торгівлі непродовольчими товарами повинен керуватися та дотримуватися вимог Закону України "Про захист прав споживачів", Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 N 833, цих Правил та інших нормативно-правових актів, які регулюють торговельну діяльність.

(пункт 5.10 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 25.01.2008 р. N 21)

5.11. Суб'єкт господарювання повинен забезпечити наявність на видному та доступному місці куточка споживача, в якому розміщуються інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу, книга відгуків та пропозицій, адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів.

(пункт 5.11 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 25.01.2008 р. N 21)

6. Главу 6 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 економіки України від 25.01.2008 р. N 21,
у зв'язку з цим главу 7 вважати главою 6)

 

6. Порядок оподаткування податком на додану вартість операцій при здійсненні комісійної торгівлі

Порядок оподаткування податком на додану вартість операцій при здійсненні комісійної торгівлі регулюється Законом України "Про податок на додану вартість" та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

(Правила доповнено главою 6 згідно з наказом Міністерства
зовнішніх економічних зв'язків України від 08.07.97 р. N 342,
 глава 6 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 25.01.2008 р. N 21)

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків України
від 13 березня 1995 р. N 37

 

 

ПЕРЕЛІК
НОРМАТИВНИХ ДОКУМЕНТІВ, ЩО НЕ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

1. Наказ Міністра торгівлі СРСР від 21 травня 1991 р. N 39 "Об утверждении Инструкции о порядке оформления комиссионных операций, учета и отчетности в комиссионных магазинах по продаже непродовольственных товаров и форм первичной учетной документации".

2. Правила комісійної торгівлі непродовольчими товарами, затверджені наказом Міністра торгівлі СРСР від 13 лютого 1986 р. N 25.

 

< повернутись Перехід на сторінку:
1 [2]
 

Читати ще:


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.