Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Облік » Податк. облік Архів » Оптимізація » Схеми »

Схема оптимізації податків (з використанням ЕД)

Надрукувати документ
25.02.2009

Схема дозволяє терміново завести на Підприємство грошові кошти, які не оподатковуються ні податком на прибуток підприємств, ні податком на додану вартість.

При цьому, у майбутньому немає необхідності повертати ці кошти, як у випадку з фінансовою допомогою, передоплатами, договорами комісії та доручення, тощо.

Схема є цілком законною та базується на відповідних нормах чинного законодавства.

Зміст схеми базується на використанні такого поняття, як „емісійний дохід".

Розглянемо її більш детально з точки зору податку на прибуток та ПДВ.

 

Податок на прибуток

Згідно з п.1.27 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" (в редакції від 22 травня 1997 року N 283/97-ВР, з наступними змінами та доповненнями):

Емісійний дохід - сума перевищення надходжень, отриманих емітентом від продажу власних акцій або інших корпоративних прав та інвестиційних сертифікатів, над номінальною вартістю таких акцій або інших корпоративних прав та інвестиційних сертифікатів (при їх первинному розміщенні), або над ціною зворотного викупу при повторному розміщенні інвестиційних сертифікатів та акцій інвестиційних фондів.

Емісійний дохід не включаються до складу валового доходу платника податку на прибуток на підставі п.4.2.9 вищевказаного Закону, а саме:

„4.2. Не включаються до складу валового доходу:

...

4.2.9. Суми одержаного платником податку емісійного доходу.

 (пункт 4.2 статті 4 доповнено підпунктом 4.2.9 згідно із

 Законом України від 30.11.2006 р. N 398-V)"

 

Висновок: відповідно, у разі, якщо вартість продажу емітентом корпоративних прав більше номінальної вартості таких корпоративних прав, визначених емітентом у засновницьких документах, така позитивна різниця є емісійним доходом емітента, який не включається до складу його валового доходу.

 

ПДВ

Емісійний дохід не є об'єктом оподаткування ПДВ у розумінні Закону про ПДВ.

 

Приклад:

Статутний фонд ТОВ становить 10 000 грн. та сформовано повністю. Один із учасників ТОВ вносить на поточний рахунок Підприємства через установу банку як внесок до статутного фонду  ще 200 000 грн. Вказані 200 тис. грн. не будуть оподатковані ні податком на прибуток, ні ПДВ на підставі вищевикладених норм законодавства.

Зверніть увагу, що вносити грошові кошти на рахунок Підприємства через банківську установу необхідно саме як внесок до статутного фонду, для того, щоб можна було застосувати норму пункту 1.27 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств", тобто, що це є саме перевищення від продажу корпоративних прав, а не будь-які інші надходження.

У протилежному разі, сума 200 000 грн. не буде визнана у якості емісійного доходу, та буде оподаткована податком на прибуток на підставі п. 4.1.6. Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств", як доходи з інших джерел.

Тобто, як бачимо, межа для того, щоб законно не оподатковувати вказані вище 200 000 грн. є досить вузькою, та залежить від правильного документального оформлення описаної операції з внесення коштів на поточний рахунок підприємства.

Слід зазначити, що внесені 200 000 грн. не змінять пропорцій учасників у статутному фонді ТОВ, оскільки перереєстрація Статуту ТОВ не здійснюється. Також не змінюється розмір статутного фонду ТОВ.

 

Результат схеми:

на поточний рахунок ТОВ у банку буквально протягом декількох годин можна завести будь-яку суму коштів, без жодних податків та без необхдності перереєстровувати засновницькі документи ТОВ.

 

Читати ще схеми оптимізації

 

 

 


[на головну]

Коментарі (8)

  • Librarian

    03.06.2009, 09:54

    Ваша відповідь невірна. Див.далі:

    " 1.27. Емісійний дохід - сума перевищення надходжень, отриманих емітентом від продажу власних акцій або інших корпоративних прав та інвестиційних сертифікатів, над номінальною вартістю таких акцій або інших корпоративних прав та інвестиційних сертифікатів (при їх первинному розміщенні), або над ціною зворотного викупу при повторному розміщенні інвестиційних сертифікатів та акцій інвестиційних фондів. "

    При вирішенні питання сплати податку на прибуток, слід керуватися нормами Закону України "Про оподаткування прибутку підприємтсв", а не визначеннями з книг по теорії цінних паперів та фондового ринку.

  • ksenya

    01.06.2009, 16:25

    у визначенні поняття "емісійний дохід", та визначення хто його отримує,емітент-(лат., той, що випускає)установа або підприємство, що випускає в обіг цінні папери, банкноти або паперові гроші, тобто здійснює емісію. Тобото мова іде саме про обіг акцій, інвест сертифікатів та, власне, корпоративних прав. А все це є діяльністю саме Акціонерних товариств.

  • Librarian

    21.05.2009, 14:47

    Якщо припустити, що Ви праві, вкажіть будь-ласка, де про це написано у Законі України „Про оподаткування прибутку підприємств" ?

  • ksenya

    21.05.2009, 14:36

    На сколько я знаю, эмисионный доход может быть только у АО...и в приведенных нормах законов речь идет именно о АО.
    Решение конечно очень интересное, но не реальное для большинства предприятий.

  • Librarian

    06.03.2009, 10:44

    без коментарів

  • mos_EV

    06.03.2009, 06:55

    Все ж таки, де продаж корпоративних прав? Це збільшення статутного фонду. А в прикладі, що надається, це збільшення статутного фонду, і якщо не має зміни статутних документів, то підлягає обкладанню податком на прибуток, як безоплатно надана допомога.

  • Librarian

    04.03.2009, 11:07

    Статутний фонд - це сума, визначена у засновницьких документах.
    Якщо, наприклад, статутний фонд встановлений ними = 10 000 грн., то внесення коштів до цього розміру і буде поповненням статутного фонду.
    Збільшення статутного фонду понад цю суму можливе лише після перереєстрації Статуту ТОВ.
    Якщо Статут ТОВ не будо перереєстровано із збільшеним розміром СФ, то внесок засновників понад суму 10 000 грн. буде вважатися згідно з наведеними нормами законодавства емісійним доходом.

  • mos_EV

    04.03.2009, 09:22

    Внимательно прочитала текст и так и не поняла, где же тут продажа корпоративных прав? Внесение в уставный фонд предприятия и есть увеличение уставного фонда, что влечет за собой изменение уставных документов и т.д. Хотелось бы, чтобы автор подтвердил описаную схему проводками.

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.