Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента по всіх значимих...

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Звіт фізичної особи - підприємця, який здійснює...

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про інвестиційну діяльність"

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Сбор на похороны при рождении

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Наступление на господство доллара

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

С. Кавторев "Бухгалтерский учет с помощью EXCEL"

Как заставить людей работать на вас

Наказ та Положення про облікову політику

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

20 порад для того, щоб працювати менше

Экс-сотрудница Ernst & Young раскрыла секреты «ВТБ Лизинг»

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

База законодавства на офіційному сайті Верховної Ради...

Податковий календар

Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Реклама

. Головна » Авторські статті »

Чи потрібно прикладати до авансового звіту чек про отримання готівки

Надрукувати документ
04.07.2013

На нашому підприємстві кошти на відрядження видаються на зарплатні картки працівників. При перевірці ДПІ встановила, що в авансових звітах відсутні чеки про зняття готівки з банкомату. Хочуть штрафувати. Чи правомірно це?

ВІДПОВІДЬ: ні, штрафи не правомірні.

Є два способи видачі коштів під звіт, або на відрядження: 1) з каси підприємства та 2) шляхом перерахування коштів на картковий рахунок працівника. В першому випадку підзвітні особи подають до бухгалтерії звіт з підтвердними документами. В другому, крім звіту до бухгалтерії подаються документи про одержання готівки з карткового рахунку, серед яких є і чек банкомата. Про це нам говорить пункт 2.12 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року №637 (надалі - Постанова №637).

Та от підстави для штрафів за порушення цього пункту відсутні. Розглянемо ситуацію як зі сторони підзвітної особи (працівника), так і підприємства.

З позиції підзвітної особи в законодавстві немає заборони використати власні кошти, а пізніше отримати готівку з банкомату.

По - перше, отримані безготівкові кошти переходять у власність отримувача з дати валютування (п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про платіжну систему та переказ коштів»). Розпорядження своєю власністю право працівника, яке може бути обмежене лише законом (ч. 7 ст. 319 Цивільного кодексу України). Не важко збагнути, що Постанова №637 не є законом. Тому вона не може встановлювати будь - які обмеження. Тобто, працівник може використати свої кошти і пізніше надати документ про отримання готівки.

По-друге, чек містить банківську таємницю та персональні дані підзвітної особи. На чеках більшості банкоматів висвітлюється не тільки сума отриманих коштів, але і залишок на рахунку. Тобто, в них є дані про фінансово - економічний стан клієнта банку, які становлять банківську таємницю. Працівник має повне право не розголошувати свою банківську таємницю (п. 1 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність»).

Не треба залишати поза увагою факт наявності в чеках персональних даних підзвітної особи. Тож, збирання цих документів можна кваліфікувати як обробку персональних даних. Така обробка повинна відбуватися на підставі згоди особи (п. 2 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про захист персональних даних»).

Відтак, працівник може подати заяву про відмову надати чеки. Це досить сміливий крок, який, як вважаємо, відповідає законодавству.

З позиції підприємства в законодавстві немає норми, яка б передбачала штрафну санкцію за порушення пункту 2.12 Постанови №637. Зазвичай перевіряючі намагаються застосувати штраф у розмірі 25 % від виданих готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів. Така норма є в абзаці 5 ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 року №436/95 (надалі - Указ №436/95).

Щоб з'ясувати що являє собою згадане «повне звітування» звернімося до законодавства. Пункт 2.12 Постанови №637 нам говорить: «довірені особи подають до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також документи про отримання готівки з карткового рахунку».

Тобто, до звіту прикладають («звіт подають разом із») підтвердження про оплату. Документи про отримання коштів подаються та до звіту не прикладаються (подаються «також»).

Аналогічний висновок слідує і з форми авансового звіту, яка затверджена наказом Мінфіну №1276 від 05.12.2012 року. В табличці на зворотному боці звіту перераховуються додатки. Як видно з форми, ними можуть бути документи на підставі яких заплачено підзвітною особою.

Не встановлює обов'язку щодо надання документів про отримання готівки ані Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена Наказом Мінфіну №59 від 13.03.1998 року, ані пункт 140.1.7 Податкового кодексу України.

З цього висновок - «повне звітування» відбувається за умови подання звіту та всіх додатків (документів про витрачання готівки). Як наслідок, за ненадання підтвердження про отримання коштів штрафи не передбачені. Подібну думку можна знайти і в судовій практиці (ухвали Вищого адміністративного суду України від 15.10.2012 року по справі № К-47639/09 та від 06.02.2013 року по справі №К-14253/09).

Сподіваємось, що вказані аргументи допоможуть заощадити власні нерви, а також кошти на штрафи, якщо не в ході перевірки, то хоча б у суді.

 

Андрейко Олександр, юрист

e-mail: Andrejko_sasha@ukr.net

 

 


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.