Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru Мы предоставляем - Строительные леса - arenda-lesov.com.ua, много лет опыта.

КОМЕНТАРІ


Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента по всіх значимих...

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Звіт фізичної особи - підприємця, який здійснює...

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про інвестиційну діяльність"

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Сбор на похороны при рождении

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Наступление на господство доллара

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

С. Кавторев "Бухгалтерский учет с помощью EXCEL"

Как заставить людей работать на вас

Наказ та Положення про облікову політику

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

20 порад для того, щоб працювати менше

Экс-сотрудница Ernst & Young раскрыла секреты «ВТБ Лизинг»

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

База законодавства на офіційному сайті Верховної Ради...

Податковий календар

Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Реклама

. Головна » Авторські статті »

Приріст/убуток у будівництві, якщо будинок - товар

Надрукувати документ
Венiамiн Кабанов
28.10.2008

 

Чи потрібно перераховувати по п.5.9. витрати на будівництво будинку, якщо він планується для подальшого продажу?

 

Відповідно до статті 317 Господарського кодексу України будівництво об'єктів виробничого та іншого призначення, підготовка будівельних ділянок, роботи з обладнання будівель, роботи з завершення будівництва, прикладні та експериментальні дослідження і розробки тощо, які виконуються суб'єктами господарювання для інших суб'єктів або на їх замовлення, здійснюються на умовах підряду.

Згідно зі ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Визначення «роботи» наведено в Законі N 1023-XII «Про захист прав споживачів»:
«Робота - діяльність виконавця, результатом якої є виготовлення товару або зміна його властивостей за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб».

Надання генпідрядником замовнику будівництва актів виконаних робіт, засвідчує виконання ним певної роботи, результатом якої є виготовлення товару, оскільки будинок планується продавати, а не використовувати як основний фонд в податковому обліку.

Відповідно до п. 5.9 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі - запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно).

З викладеного вище можна дійти висновку, що оскільки акти виконаних робіт формують балансову вартість товару (будинку), і за своєю суттю є витратами на виробництво такого товару та їх облік ведеться на рахунку 23 «Незавершене будівництво», такі витрати повинні враховуватись підприємством по п. 5.9. Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".  Крім того, такі витрати згідно з нормами П(С)БО 9 «Запаси» повинні включатися до первісної вартості товарів.

Такої ж думки притримується ДПАУ у своєму листі № 9550/6/15-1116 від 20.11.2003 р., та опосередковано у листі №9288/X/15-0314 від 16.12.2005 р.

 

Дата підготовки: 28.10.08 р.


[на головну]

Коментарі (2)

  • Librarian

    06.08.2009, 10:30

    Не потрібно плутати незавершене будівництво із незавершеним виробництвом.
    Перше - це створення ОЗ, і ніякого п.5.9. там і бути не може.
    А друге - це якраз і є запаси, які беруть участь у обліку приросту/убутку по п.5.9.
    Автор статті має рацію.

  • HelenaZ

    03.08.2009, 15:57

    Положення(стандарт)бухгалтерського обліку 9 "запаси" В п.3,1 сказано,що норми цьго положення(стандарту) не розповсюджуються на незавершені роботи за будівельними контрактами . Висновок отже будівельні роботи не пиймають участь в перахунку приросту (убутку)запасів.

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.