Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента по всіх значимих...

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Звіт фізичної особи - підприємця, який здійснює...

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про інвестиційну діяльність"

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Сбор на похороны при рождении

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Наступление на господство доллара

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

С. Кавторев "Бухгалтерский учет с помощью EXCEL"

Как заставить людей работать на вас

Наказ та Положення про облікову політику

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

20 порад для того, щоб працювати менше

Экс-сотрудница Ernst & Young раскрыла секреты «ВТБ Лизинг»

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

База законодавства на офіційному сайті Верховної Ради...

Податковий календар

Реклама

. Головна » Авторські статті »

Про право на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Надрукувати документ
АК "Центр професійного аудиту"
21.04.2008

Матеріал надано ТОВ АК «Центр професійного аудиту»

04053 м.Київ, вул. Артема, 73 оф.620

тел. +38 044 484-63-11  фах. +38 044 484-35-81  моб. +38 067 402-17-74

www.cpaudit.com.ua

  

1. Про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку:

Особи, застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, мають право на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 179 КЗпП і ст. 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі - Закон про відпустки).

Така відпустка надається за бажанням жінки після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (ст. 18 Закону про відпустки). Абзацом третім ст. 18 Закону про відпустки та частиною сьомою ст. 179 КЗпП передбачено, що «ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину».

Тобто, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використано повністю або частково замість матері іншими членами сім'ї або родичами, які фактично доглядають дитину: батьком дитини, дідусем, бабусею, іншими родичами.

Порядок надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зазначений в ст. 20 Закону про відпустку. Зокрема, в цій статті зазначено, що підставою для надання такої відпустки є заява матері або іншого члена сім'ї або родича, які фактично доглядають дитину. А у випадку звернення про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку іншою особою, ніж мати дитини, крім заяви має бути надана довідка з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

 

2. Про надання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку:

Право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та порядок її призначення та виплати передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» № 2240-III від18 січня 2001 р. (далі - «Закон №2240»).

Зокрема, ст. 42 Закону № 2240 зазначено, що «право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має застрахована особа (один із батьків дитини, усиновитель, баба, дід, інший родич або опікун), яка фактично здійснює догляд за дитиною».

Статтею 50 Закону №2240 передбачено, що матеріальне забезпечення <...> застрахованим особам, зазначеним у частині першій статті 6 цього Закону, призначаються та надаються за основним місцем роботи за рахунок сплачених застрахованими особами страхових внесків <...>. Тобто, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за основним місцем роботи застрахованої особи.

Зауважимо, що документи, які дають право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зазначені в ст. 51 Закону №2240.

Зокрема, пунктом 3 цієї статті передбачено, що «підставою для призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є наказ (розпорядження) роботодавця про надання застрахованій особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки для догляду за дитиною...».

Крім цього, цим пунктом ст. 51 Закону № 2240 передбачено, що «застрахованій особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною (батькові дитини, бабі, дідові, іншому родичу), допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за її заявою та на підставі довідки з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки по догляду за дитиною та виплату їй допомоги по догляду за дитиною припинено (із зазначенням дати)».

Таким чином, можна зробити наступні висновки:

1. відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за бажанням може бути надана матері або батькові дитини, бабі, дідові, іншому родичу, який фактично здійснює догляд за дитиною.

2. Підставою для надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у разі звернення матері дитини є:

- заява матері дитини про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

- наказ по підприємству про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

3. Підставою для надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у разі звернення іншої особи, яка фактично доглядає дитину є:

- заява такої особи про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

- довідка з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати);

- наказ по підприємству про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

4. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку застрахованим особам, які працюють на підприємствах, установах, організаціях надається за основним місцем роботи такої застрахованої особи.

5. Підставою для надання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку матері такої дитини є:

- наказ по підприємству про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

6. Підставою для надання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батькові дитини, бабі, дідові, іншому родичу, який фактично здійснює догляд за дитиною є:

- наказ по підприємству про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

- довідки з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки по догляду за дитиною та виплату їй допомоги по догляду за дитиною припинено (із зазначенням дати). 

Таким чином, якщо мати дитини не надала довідку з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки по догляду за дитиною та виплату їй допомоги по догляду за дитиною припинено (із зазначенням дати), то інша особа, яка фактично наглядає за дитиною (батько дитини, баба, дід чи інший родич) втрачає право на перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та отримання відповідної допомоги.

 

Генеральний директор

ТОВ «АК «Центр професійного аудиту»                              М.В.Розвадовський

Дата підготовки 28.02.07 р.

Читати ще:


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.