Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента по всіх значимих...

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Звіт фізичної особи - підприємця, який здійснює...

Податковий кодекс України (архів)

Закон України "Про інвестиційну діяльність"

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку...

Інструкція про застосування Плану рахунків... №291

Сбор на похороны при рождении

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Наступление на господство доллара

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

С. Кавторев "Бухгалтерский учет с помощью EXCEL"

Как заставить людей работать на вас

Наказ та Положення про облікову політику

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

20 порад для того, щоб працювати менше

Экс-сотрудница Ernst & Young раскрыла секреты «ВТБ Лизинг»

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

База законодавства на офіційному сайті Верховної Ради...

Податковий календар

Официальный перевод международных стандартов финансовой...

Реклама

. Головна » Авторські статті »

Продаж легкового автомобіля, який не введено в експлуатацію: необхідність реєстрації в органах внутрішніх справ та право на податковий кредит з ПДВ

Надрукувати документ
Венiамiн Кабанов
28.03.2008

Продаж легкового автомобіля, який не введено в експлуатацію:

необхідність реєстрації в органах внутрішніх справ та право на податковий кредит з ПДВ

 

У разі, коли Підприємство бажає продати власний автомобіль, необхідно з’ясувати, чи потрібно йому проходити для цього додаткові реєстрації. Документом, що регулює дане питання, є Наказ МВС України «Про затвердження Інструкції про порядок обліку суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку в органах внутрішніх справ, і видачу бланків довідок-рахунків» №286 від 22.04.1998 р.(надалі - Наказ №286).

Наказом №286 затверджено Інструкцію, яка визначає порядок обліку суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку в органах внутрішніх справ, та обумовлює видачу бланків довідок-рахунків.

Однак, згідно зі ст.42 Господарського кодексу України «підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.»

На нашу думку, в разі, коли підприємство одноразово (один раз в рік) провадить операцію з продажу автомобіля, таку діяльність не можна вважати систематичною, а відповідно і підприємницькою.

Таким чином, Підприємство має право продати автомобіль один раз в рік без проходження додаткової реєстрації.

 

Тепер що стосується податкового обліку.

Відповідно до другого абзацу підпункту 7.4.2 пункту 7.4 статті 7 Закону №168/97 «Про податок на додану вартість» (далі - Закон про ПДВ) сума податку, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля, що включається до складу основних фондів, до податкового кредиту не відноситься.

Отже, в разі, якщо Підприємство придбало легковий автомобіль не як основний фонд, а, наприклад, як товар, тобто для подальшого продажу, воно згідно з нормами Закону про ПДВ має право на включення до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченої при придбанні такого легкового автомобіля.

Залишилося відповісти на запитання: чи можливо в податковому обліку оприбуткувати легковий автомобіль, не як об’єкт основних фондів, а як товар?

Пунктом 1.17 статті 1 Закону Про ПДВ передбачено, що терміни "основні фонди" і "товари" потрібно розуміти у значенні, визначеному Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" №334/94 (надалі – Закон №334).

Відповідно до п.8.2.1. Закону №334 під терміном "основні фонди" слід розуміти матеріальні цінності, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку протягом періоду, який перевищує 365 календарних днів з дати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей, та вартість яких перевищує 1000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом.

Стосовно фрази про зменшення вартості у зв'язку з фізичним або моральним зносом можна констатувати, що у випадку, який розглядається, цього не відбувається, оскільки автомобіль на підприємстві ще не експлуатувався.

Ще одним аргументом того, що автомобіль не є основним фондом є те, що його не введено в експлуатацію та змінилося його призначення використання.

Таким чином, якщо придбане авто на момент продажу ще не було введене в експлуатацію, це буде доказом, що для підприємства даний автомобіль є товаром, а не основним фондом. І в такому випадку підприємство має повне право віднести до податкового  кредиту суму ПДВ, сплачену при придбанні легкового автомобіля, але ми рекомендуємо зробити це в тому податковому періоді, коли буде реалізовано автомобіль.

Такої ж думки дотримується ДПА в своєму листі № 4280/7/17-0717 від 09.03.2006 р.

 

 

Веніамін Кабанов
Незалежний експерт з оподаткування
audit@tax.in.ua

  

Дата підготовки 29.02.08 р.

Читати ще:


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.