Інструкція про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах
Інструкція регулює правовідносини, що виникають під час відкриття банками, їх відокремленими структурними підрозділами, які здійснюють банківську діяльність від імені банку (далі - банки), поточних і вкладних (депозитних) рахунків у національній та іноземних валютах суб'єктам господарювання, фізичним особам, іноземним представництвам, нерезидентам-інвесторам, виборчим блокам політичних партій.
Читати далі »
Закон України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті"
Закон України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті"
Читати далі »
Положення про діяльність в Україні внутрішньодержавних і міжнародних платіжних систем
Вимоги цього Положення поширюються на юридичних осіб, які уклали договори про членство/участь у міжнародних платіжних системах, на банки та небанківські установи, які створили внутрішньодержавні/міжнародні платіжні системи, на юридичних осіб, які мають намір здійснювати клірингові операції та розрахунки, на інших юридичних осіб, а також на фізичних осіб, які є суб'єктами відносин, що виникають під час проведення переказу коштів.
Вимоги Положення не поширюються на платіжні системи, платіжною організацією яких є Національний банк.
Читати далі »
Про довідкриття рахунків з обліку надходжень до бюджетів
Державне казначейство України повідомляє, що зарахування на рахунки з обліку надходжень до державного та місцевих бюджетів, які довідкриваються відповідно до вимог Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та наказу Міністерства фінансів України від 19.01.2009 N 28 "Про затвердження Змін до бюджетної класифікації", розпочнеться з 23 лютого 2009 року.
Читати далі »
Про видачу додаткових грошових коштів на відрядження
Инструкции о служебных командировках в пределах Украины и за границу не содержит положений относительно запрета выдачи работнику дополнительной суммы средств на одну и ту же командировку в рамках установленных действующим законодательством предельных норм возмещения расходов на командировку, в том числе путем перечисления на платежную карточку работника.
Читати далі »
Щодо розрахунків нерезидента готівкою у національній валюті України з фізичною особою - підприємцем (резидентом) за консультаційні послуги
Осуществление расчетов по договору о предоставлении услуг между резидентом и нерезидентом, являющимися субъектами внешнеэкономической деятельности должно осуществляться в иностранной валюте или в гривне на основании индивидуальной лицензии, выданной Национальным банком Украины одной из сторон операции.
Читати далі »Чи потрібно прикладати до авансового звіту чек про отримання готівки
Є два способи видачі коштів під звіт, або на відрядження: 1) з каси підприємства та 2) шляхом перерахування коштів на картковий рахунок працівника. В першому випадку підзвітні особи подають до бухгалтерії звіт з підтвердними документами. В другому, крім звіту до бухгалтерії подаються документи про одержання готівки з карткового рахунку, серед яких є і чек банкомата. Про це нам говорить пункт 2.12 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року №637 (надалі - Постанова №637).
Та от підстави для штрафів за порушення цього пункту відсутні...
Читати далі »Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою
З 1 вересня 2013 року встановлюються граничні суми розрахунків готівкою:
підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень;
фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень;
фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень.
Читати далі »Про роз'яснення стосовно дотримання фізичними особами вимог законодавства щодо проведення розрахунків у безготівковій формі за договорами купівлі-продажу, що підлягають нотаріальному посвідченню, на суму більше 150000 гривень
Якщо сума договору купівлі-продажу, що укладається між фізичними особами, перевищує 150000 гривень, то нотаріус має здійснювати посвідчення такого договору після того, як переконається, що сторонами дотримано вимогу про проведення розрахунків у безготівковій формі.
У безготівковій формі мають здійснюватися платежі на загальну суму договору незалежно від розміру кожного платежу.
Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки за договором купівлі-продажу на суму, що перевищує 150000 гривень, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, унесення та/або перерахування коштів на поточний рахунок отримувача (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).
Читати далі »