Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Облік » Законодавство » Листи ДПА »

Щодо контролю за правомірністю реєстрації філій в якості платників податку на додану вартість

Надрукувати документ
www.ligazakon.ua
03.06.2008

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.04.2008 р. N 7330/7/16-1417

Щодо контролю за правомірністю реєстрації філій в якості платників податку на додану вартість

(Витяг)

 

Державна податкова адміністрація України в зв'язку з численними питаннями щодо реєстрації філій як платників податку на додану вартість повідомляє наступне.

Порядок реєстрації суб'єктів господарювання платником податку на додану вартість регламентується Законом України від 03.04.97 р. за N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" (зі змінами та доповненнями, далі - Закон) та Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 р. за N 79 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.04.2000 р. за N 208/4429.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону визначено, що платником податку на додану вартість є особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України. Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону, особою є будь-яка з наведених нижче осіб, незалежно від того, чи є така особа резидентом чи ні, а саме:

  • суб'єкт підприємницької діяльності, в тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від форми та часу внесення цих інвестицій;
  • інша юридична особа, що не є суб'єктом підприємницької діяльності;
  • фізична особа (громадянин, іноземний громадянин та особа без громадянства), яка здійснює діяльність, віднесену до підприємницької згідно з законодавством, або імпортує товари на митну територію України;
  • представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи.

Враховуючи те, що філія не є юридичною особою відповідно до п. 3 статті 95 Цивільного кодексу України, а також не є суб'єктом підприємницької діяльності, в податкових органів відсутні підстави для реєстрації філії в якості платника податку на додану вартість.

Разом з цим слід зазначити, що відповідно до пункту 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97 р. N 165, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.06.97 р. за N 233/2037, платник податку, до складу якого входять філії та інші структурні підрозділи платника податку, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість, може делегувати філії або структурному підрозділу право виписки податкових накладних.

Для цього платник податку повинен кожній філії та структурному підрозділу присвоїти окремий код (номер, шифр), про що письмово довести до відома державного податкового органу за місцем його реєстрації як платника податку на додану вартість. Відповідальність за недотримання вимог даного Порядку філіями та структурними підрозділами несе платник податку на додану вартість.

З урахуванням вищесказаного, ДПА України зобов'язує регіональні ДПА письмово звернутися до кожної філії, зареєстрованої платником податку на додану вартість, з пропозицією щодо добровільного скасування реєстраційних платниками податку на додану вартість із початку нового бюджетного року, а саме з 01.01.2009 р. (стаття 39 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 р. за N 107-VI).

 

Заступник Голови 

С. Чекашкін 

 

Надруковано:
"Баланс",
N 34, 28 квітня 2008 р.

 

 

 

Читати ще:


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.