Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Облік » Законодавство » Листи ДПА »

Утримання комісійної винагороди та бюджетне відшкодування

Надрукувати документ
13.10.2008

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.09.2008 р. N 18527/7/16-1517-27

Про розгляд листа

Державна податкова адміністрація України розглянула <...> лист <...> щодо надання роз'яснення стосовно можливості включення до суми бюджетного відшкодування сум податку, визначеного у сумі комісійної винагороди, у разі якщо така винагорода не перераховується комітентом комісіонеру, а утримується останнім з вартості проданого ним товару, при перерахуванні коштів комітенту, і повідомляє.

Порядок бюджетного відшкодування регламентується пунктом 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість".

Відповідно до підпункту 7.7.2 пункту 7.7 статті 7 Закону бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Платник податку при придбанні на митній території України товарів (послуг) оплачує постачальнику - платнику ПДВ вартість таких товарів (послуг), збільшену на суму податку на додану вартість.

Таким чином, в основу розрахунку суми бюджетного відшкодування покладено єдиний принцип: проведення грошових розрахунків з постачальниками за придбані товари (послуги), а якщо постачальник - нерезидент, то з бюджетом (в частині податку на додану вартість).

Зважаючи на викладене, при визначенні суми бюджетного відшкодування платник податку може врахувати із суми податкового кредиту лише ті суми податку, які фактично сплачені постачальникам таких товарів (послуг) коштами (у тому числі авансом).

Не враховуються у розрахунку суми бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість, нараховані на вартість товарів (послуг), які придбані у межах бартерних (товарообмінних) операцій, а також по інших аналогічних договорах, які не передбачають грошову оплату за отримані товари (послуги).

Враховуючи зазначене, у разі якщо комісійна винагорода не перераховується комітентом комісіонеру, а утримується останнім з вартості проданого ним товару, при перерахуванні коштів комітенту, то суми податку, визначеного у сумі такої винагороди, до складу бюджетного відшкодування не включаються.

 

Заступник Голови  

С. Чекашкін 

 

 

 

Читати ще:


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.