Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) на...

Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Реклама

. Головна » Облік » Законодавство » Листи ДПА »

Про визначення першого звітного податкового періоду

Надрукувати документ
10.11.2008

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.10.2008 р. N 22169/7/15-0217

Державним податковим адміністраціям в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі 

 

 

 

 

 

 

Про визначення першого звітного податкового періоду

У зв'язку з надходженням запитів від органів державної податкової служби та платників податків, а також з метою належної організації адміністрування податку на прибуток Державна податкова адміністрація України для цілей подання декларації з податку на прибуток підприємства за 11 місяців поточного року повідомляє про визначення першого звітного податкового періоду для новостворених підприємств, які стануть на податковий облік в IV кварталі цього року, а також для підприємств, які перейдуть з IV кварталу цього ж року зі спрощеної системи на загальну.

Відповідно до пункту 11.1 ст. 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Проте, згідно з підпунктом 2 п. 7 розділу першого Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 03.06.2008 N 309 пункт 22.13 ст. 22 Закону викладено в такій редакції:

"22.13. У 2008 році платники податку за результатами одинадцяти місяців 2008 року зобов'язані подати декларацію, складену за правилами, встановленими для повного податкового періоду, з урахуванням приросту (убутку) матеріальних запасів за одинадцять місяців 2008 року, суми амортизаційних відрахувань, нарахованих за три квартали поточного року, та двох третин амортизаційних відрахувань четвертого кварталу цього року та сплатити податкове зобов'язання, нараховане згідно із зазначеною декларацією у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду".

Враховуючи викладене, 11 місяців є законодавчо встановленим податковим періодом, за який платник податку повинен подати декларацію у 20-денний термін.

Щодо визначення першого звітного податкового періоду для новостворених підприємств, які стануть на податковий облік в IV кварталі поточного року.

Питання визначення першого звітного податкового періоду для новостворених підприємств врегульовано в податковому роз'ясненні Державної податкової адміністрації України від 04.07.2008 N 13412/7/15-0217 "Щодо порядку нарахування амортизаційних відрахувань новоствореними підприємствами", надісланому державним податковим адміністраціям в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.

Враховуючи це роз'яснення, для новостворених підприємств Законом передбачено особливий порядок визначення першого звітного податкового періоду, а саме: якщо підприємство стало на податковий облік, наприклад, 13.10.2008, то, відповідно, першим звітним податковим періодом для такого платника буде період з 13.10.2008 по 31.03.2009, за який платником і буде подано першу декларацію з податку на прибуток підприємства. При цьому декларація за 11 місяців 2008 року (а також за 2008 рік) цим платником не подається.

Щодо визначення першого звітного податкового періоду для підприємств, які перейдуть з IV кварталу поточного року зі спрощеної системи на загальну.

Відповідно до пункту 4 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу).

Оскільки для таких суб'єктів Законом не передбачено особливостей визначення першого звітного податкового періоду, то в даному випадку платники податку на прибуток, які перейшли зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування починаючи з IV кварталу 2008 року, подають декларацію з цього податку за результатами податкових періодів, які передбачені законодавством в загальному порядку.

Враховуючи це, а також те, що 11 місяців є законодавчо встановленим податковим періодом, платники, які перейдуть зі спрощеної системи на загальну починаючи з IV кварталу поточного року, повинні подавати декларацію з податку на прибуток підприємства за 11 місяців 2008 року, а також за 2008 рік.

Головам Державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі довести зазначене роз'яснення до відома платників податків і підпорядкованих підрозділів та забезпечити його врахування при проведенні контрольно-перевірочної роботи та апеляційних процедур.

 

Заступник Голови 

С. В. Чекашкін 

 

 


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.