Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Права та обов’язки платників податків » Права та обов’язки платників податків »

Діє до 01.01.2011 Який порядок особистого прийому громадян керівниками органів ДПС, їхніми заступниками або керівниками структурних підрозділів?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до п.1 р. VI Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян в органах державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 18.06.08 № 395 (далі – Інструкція) керівники та посадові особи органів ДПС, які мають право приймати рішення, що входять до їх компетенції, проводять особистий прийом громадян в органах ДПС, а також за місцем їх роботи і проживання. Графіки особистого прийому громадян в органах ДПС затверджуються керівниками цих органів. Графіки особистого прийому громадян за місцем їх проживання і роботи погоджуються відповідно з місцевими державними адміністраціями, адміністрацією підприємств, установ, організацій (п.2 р.VI Інструкції). Графік особистого прийому громадян із зазначенням прізвищ посадових осіб, які повинні приймати відвідувачів, часу й місця прийому розміщується у приміщеннях органів ДПС у місцях, зручних для вільного огляду (п.3 р.VI Інструкції). Інформація про особистий прийом громадян за місцем їх роботи і проживання доводиться до відома громадян не пізніше ніж за п'ять календарних днів до прийому (п.4 р.VI Інструкції). Особистий прийом проводиться регулярно в установлені дні та години в зручний для громадян час та з урахуванням внутрішнього трудового розпорядку роботи органів ДПС. При вирішенні питання про час прийому громадян ураховується внутрішній трудовий розпорядок роботи органів ДПС, а також інші місцеві умови (п.5 р.VI Інструкції). Для особистого прийому громадян в органах ДПС існують спеціальні кімнати (приймальні громадян), які обладнуються згідно з Єдиним стандартом приймалень громадян органів ДПС (додаток 6), забезпечуються юридичною літературою та нормативно-правовими актами (п.7 р.VI Інструкції). Попередній запис на особистий прийом до керівників органів ДПС, їхніх перших заступників і заступників, керівників структурних підрозділів є обов'язковим (п.11 р.VI Інструкції). Попередній запис на особистий прийом до керівників органів ДПС, їхніх перших заступників і заступників, керівників структурних підрозділів закінчується не пізніше ніж за п'ять робочих днів до календарної дати прийому (п.12 р.VI Інструкції). Згідно із п.17 р.VI Інструкції особистий прийом громадян проводиться від імені органу ДПС. Прийом починається з пропозиції відвідувачеві назвати своє прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, а також викласти суть питання, з яким він звертається. Якщо з цього питання громадянин уже звертався до органу ДПС, то перед початком бесіди вивчаються всі наявні матеріали. У заявника можуть бути затребувані документи, що засвідчують його особу або підтверджують відповідно до законодавства його повноваження на представництво. Відсутність такого документа згідно з вимогами статті 5 Закону України "Про звернення громадян" має бути підставою для відмови в прийомі.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.