Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Права та обов’язки платників податків » Податкова звітність »

Чи має право посадова особи однієї ЮО, яка володіє корпоративними правами іншої ЮО (у якої не має у штаті посадових осіб) складати, підписувати та подавати звітність за ці дві ЮО?

Надрукувати документ
25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Згідно з п.48.5 ст.48 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (далі - ПКУ), податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу державної податкової служби. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником та особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку. Пунктом 49.3 ст.49 ПКУ передбачено, що податкова декларація подається до органу ДПС за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, особисто платником податків або уповноваженою на це особою. Відповідно до ст. 65 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV із змінами та доповненнями управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів. Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) або уповноважений ним орган призначає (обирає) керівника підприємства. Також, відповідно п.63.4 ст.64 ПКУ, взяття на облік платників податків - юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів здійснюється після їх державної реєстрації чи включення відомостей про них до відповідних державних реєстрів на умовах, що визначаються законодавчими актами України. Порядок обліку платників податків і зборів затверджено наказом ДПА України від 22.12.10 №979 "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів та визнання такими, що втратили чинність, наказів Державної податкової адміністрації України" (далі – Порядок №979). Згідно із п.3.10 розділу ІІІ Порядку №979 після взяття платника податків на облік за основним місцем обліку орган ДПС формує довідку про взяття на облік платника податків за ф. N 4-ОПП (додаток 2), у якої окремо зазначається дані про керівника: прізвище та ім’я по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта. Визначення поняття корпоративних прав наведено у п.п.14.1.90 п.14.1 ст.14 ПКУ, а саме корпоративні права - права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами. Враховуючи вищевикладене, у випадку внесення зміни відомостей до облікових даних підприємства у Єдиному державному реєстрі (стосовно керівного складу) або визначення уповноваженої особи для складання та подання звітності до органів ДПС, щодо такого платника податків, а також особи, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку, такі посадові особи платника податків будуть мати права на складання та підписання податкової звітності (у тому числі і ті посадові особи, яки володіють корпоративними правами на іншу юридичну особу).


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.