Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Права та обов’язки платників податків » Стан розрахунків з бюджетом

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуЧи переноситься термін сплати податків і зборів в т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Термін сплати податків і зборів не переноситься у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій. Якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то Податковим кодексом України також не передбачено перенесення термінів сплати. Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації без урахування перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями.

Читати далі »

Як сплатити податкові зобов’язання суб’єкту господарюванню у разі закриття розрахункових рахунків виконавчою службою?

25.08.2011

Платник податків зобов’язаний сплатити податкові зобов’язання незважаючи на блокування розрахункових рахунків виконавчою службою. Як сплачувати дані суми платник визначає сам. Крім того слід відмітити, що у разі порушення строків сплати платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірах, визначених ст.126 Податкового кодексу України.

Читати далі »

Які умови та порядок повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань (ст.43)?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Відповідно до п. 43.1. ст.43 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті, крім випадків наявності у такого платника податкового борг...

Читати далі »

Чи розповсюджується Порядок повернення помилково та/або надміру сплачених сум СГ на відшкодування ПДВ, повернення платникам податків сум акцизного податку, виконання рішень судів щодо безспірного списання коштів?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Порядок повернення помилково та/або надміру сплачених сум суб’єктом господарювання не розповсюджується на відшкодування ПДВ, повернення платникам податків сум акцизного податку, сплачених за придбання акцизних марок, у разі повернення їх продавцям відповідно до п. 226.16 ст.226 розділу IV ПКУ, виконання рішень судів щодо безспірного списання коштів.

Читати далі »

Чи можуть бути повернені надміру сплачені кошти платнику податків, якого ліквідовано та знято з обліку в органі ДПС?

25.08.2011

Платнику податків, що ліквідується, який має суми надміру сплачених грошових зобов’язань, орган державної податкової служби здійснює повернення таких сум на підставі заяви платника податків. Після закінчення ліквідаційної процедури платника податків особові рахунки такого платника закриваються у день зняття з податкового обліку.

Читати далі »

І. Який порядок повернення помилково або надміру сплачених податків і зборів, які діяли та були сплачені до 01.01.2011?

25.08.2011

Повернення помилково або надміру сплачених податків і зборів, які діяли та були сплачені до 01.01.2011 здійснюється відповідно до Порядку взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженого ДПА України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 21.12.10 № 974/1597/499. Заява про повернення помилково або надміру сплачених сум грошових зобов’язань подається платником податку до органу державної податкової служби за місцем перебування на податковому обліку в довільній формі, в якій платник податків обов'язково визначає напрямок перерахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені: на поточний рахунок платника податку в банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи державної податкової служби, незалежно від виду бюджету; готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. Обов’язковою умовою для здійснення повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань на поточний рахунок платника у відповідному банку є відсутність у платника податкового боргу Органи Державного казначейства України здійснюють повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань на підставі отриманих висновків, які передаються органом ДПС, не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви.

Читати далі »

ІІ. Який порядок повернення помилково або надміру сплачених податків і зборів, які діяли та були сплачені до 01.01.2011?

25.08.2011

Повна: (Початок див.І) Обов'язковим реквізитом заяви є визначення платником податку напрямів перерахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені: на поточний рахунок платника податку в банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контро...

Читати далі »

До якого органу ДПС повинен подати СГ заяву на повернення коштів, у разі помилково сплаченого платежу не за місцем перебування на податковому обліку?

25.08.2011

Якщо суб’єкт господарювання помилково сплатив платіж не за місцем перебування на податковому обліку, то заява на повернення помилково сплаченого платежу подається до органу державної податкової служби, за місцем надходження (обліку) помилково сплаченого платежу.

Читати далі »

Чи може інша ЮО, ФОП або ФО (директор, засновник тощо) сплатити грошове зобов’язання або податковий борг за СГ, у якого відсутні кошти на розрахунковому рахунку тощо?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 020., або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної і...

Читати далі »

Який порядок повернення помилково та/або надміру сплачених сум на погашення одного із грошових зобов’язань (боргу), у випадку наявного податкового боргу по декількох податках (87.1)?

25.08.2011

Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених податковим законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку з визначенням напрямів перерахування коштів. Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів. А у разі наявності у платника податкового боргу повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Читати далі »

Який порядок повернення коштів органом ДПС установі банку у випадку коли банк після перерахування коштів (в тому числі внесених готівкою) платника податків для сплати податків помилково ще раз здійснив перерахування коштів?

25.08.2011

Оскільки податки і збори перераховуються на рахунки державних або місцевих бюджетів, відкритих в територіальних органах Державного казначейства, то банк зобов'язаний після виявлення помилки при здійсненні переказу направити повідомлення, за встановленою формою Національним банком України, відповідному територіальному органу Державного казначейства про здійснення помилкового переказу і про необхідність ініціювання ним переказу еквівалентної суми коштів цьому банку протягом трьох робочих днів від дати надходження такого повідомлення.

Читати далі »

Чи необхідно сплачувати до бюджету суму податкового зобов’язання відповідно до поданої звітності або штрафної санкції, якщо у КОР за таким видом податку (збору) наявна переплата?

25.08.2011

Якщо станом на дату проведення нарахування грошових зобов’язань у платника обліковуються надміру сплачені суми з відповідного платежу, то такі нараховані податкові зобов’язання в автоматичному режимі погашаються за рахунок наявної переплати.

Читати далі »

Чи повинні органи ДПС надавати на вимогу СГ акти звірок по податках та зборах?

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 На усну вимогу платника податків, працівником підрозділу адміністрування облікових показників та звітності, на підставі даних карток особових рахунків, здійснюється звірення стану розрахунків платника податків з бюджетами за податками, зборами (обов'язковими платежами) за відповідний звітний період. На письмову вимогу платника податків звірення стану розрахунків платника з бюджетом за податками, зборами (обов'язковими платежами) за звітний період оформлюється актом за затвердженою формою. Відповідно до затвердженої форми, зазначений акт підписується інспектором органу ДПС та бухгалтером підприємства (фізичною особою – підприємцем).

Читати далі »

За якими кодами бюджетної класифікації платник податків сплачує штрафні (фінансові) санкції та пеню по податках?

25.08.2011

Суми штрафних (фінансових) санкцій та пені, нараховані платником податків самостійно, а також суми пені, нараховані органом ДПС згідно із статтею 129 ПКУ, сплачуються за тими самими кодами бюджетної класифікації, за якими здійснюється зарахування відповідних податків та зборів. Суми штрафних (фінансових) санкцій та/або пені за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, нараховані органом ДПС, платник податків сплачує на бюджетні рахунки, які зазначаються у відповідному податковому повідомленні-рішенні.

Читати далі »

І.Який порядок зарахування сплачених платниками коштів до бюджету та чи застосовуються штрафні санкції, якщо платіжне доручення на перерахування податку (збору) надійшло від платника до банку після операційного часу у останній день терміну сплати узгоджен

25.08.2011

У разі подання платником податків платіжного документа на перерахування суми узгодженого податкового зобов'язання у останній день терміну сплати після закінчення операційного часу роботи банку, перерахування коштів до бюджету відбудеться на наступний день. Таким чином, узгоджена сума податкового зобов’язання буде сплачена до бюджету з порушенням встановленого граничного терміну сплати податкових зобов’язань. В зв’язку з цим до платника податків буде застосовуватись відповідальність передбачена ст.126 Податкового кодексу України.

Читати далі »

ІІ.Який порядок зарахування сплачених платниками коштів до бюджету та чи застосовуються штрафні санкції, якщо платіжне доручення на перерахування податку (збору) надійшло від платника до банку після операційного часу у останній день терміну сплати узгодже

25.08.2011

Повна: (початок див.І) Отже, у разі подання платником податків платіжного документа на перерахування суми узгодженого податкового зобов'язання у останній день терміну сплати після закінчення операційного часу роботи банку, перерахування коштів до бюджету відбудеться на наступний день. Таким чином...

Читати далі »

І Який порядок зарахування коштів до бюджету в КОР СГ та чи застосовуються штрафні санкції, якщо платіжне доручення або готівка на перерахування податку (збору) здійснювалось через банк (в тому числі Ощадбанк) до граничного терміну сплати сум податкових (

25.08.2011

Платник податків та/або податковий агент зобов'язаний самостійно сплатити суму визначеного ним податкового зобов'язання протягом відповідного терміну, встановленого Податковим кодексом України. Банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження, а у разі надходження розрахункового документа клієнта до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня. Відображення надходжень коштів в рахунок сплати податкових зобов’язань платників податків проводиться в інформаційній системі податкових органів датою зарахування зазначених коштів на бюджетні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства. У разі надходження грошових коштів на бюджетні рахунки, відкриті органами Державного казначейства України, у встановлені ПКУ строки сплати податкових зобов’язань застосування штрафних санкцій не передбачено.

Читати далі »

ІІ Який порядок зарахування коштів до бюджету в КОР СГ та чи застосовуються штрафні санкції, якщо платіжне доручення або готівка на перерахування податку (збору) здійснювалось через банк (в тому числі Ощадбанк) до граничного терміну сплати сум податкових

25.08.2011

Повна: .....Відповідно до розділів 2 та 5 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом ДПА України від 18.07.05 № 276, дані ...

Читати далі »

Який порядок заповнення платіжного доручення у разі сплати податків та які коди видів сплати зазначаються при їх заповненні?

25.08.2011

У разі сплати платежів до бюджету платником у розрахунковому документі в полі "Призначення платежу", вказуються коди видів сплати в залежності від виду сплати, а саме: 101 - сплата суми податкового зобов'язання (штрафної санкції) або податкового боргу; 106 - сплата пені; 109 - оплата податкового векселя; 116 - сплата процентів за користування податковим кредитом; 121 - сплата адміністративного штрафу; 125 - авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів.

Читати далі »

Який порядок нарахування в КОР при поданні уточнюючої декларації (розрахунку),що збільшує або зменшує податкові зобов'язання минулих податкових періодів та сплати донарахованих сум та штрафу (у тому числі при наявності переплати по податку (збору, платеж

25.08.2011

При поданні уточнюючої декларації (розрахунку), що збільшує або зменшує податкові зобов'язання минулих податкових періодів платника, нарахування в особовому рахунку платника проводиться датою його подання. Сума недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми сплачується до подання такої уточнюючої декларації (розрахунку) . При сплаті суми недоплати та штрафу до подання уточнюючої декларації (розрахунку) платник має право врахувати переплату (за її наявністю) по податку (збору, платежу), що уточнюється.

Читати далі »

Чи можуть органи ДПС перерозподіляти сплачені поточні платежі в рахунок погашення податкового боргу минулих періодів, у разі спрямування їх у платіжному дорученні платником податків на сплату поточних грошових зобов’язань?

25.08.2011

Зарахування податкових платежів здійснюється податковими органами відповідно до встановленої черговості зарахування таких платежів в автоматичному режимі, а саме: податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов’язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення.

Читати далі »

У який термін необхідно сплатити податкове зобов’язання, у разі несвоєчасного подання звітності (порушено граничні терміни подання)?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 510, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш деталь...

Читати далі »

Який термін сплати грошового зобов’язання (основного платежу, штрафу), визначеного у податковому повідомленні - рішенні?

25.08.2011

Платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання в податковому повідомленні – рішенні (основний платіж, штрафну санкцію) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов’язання платник податків зобов’язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Читати далі »

Чи звільняється СГ, який має борг з заробітної плати, оплати за спожиту електроенергію тощо, від сплати узгоджених податкових зобов’язань та чи передбачена відповідальність у випадку не сплати узгоджених податкових зобов’язань?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 020, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »

Чи може ФОП сплатити грошове зобов’язання або податковий борг не через розрахунковий рахунок такого ФОП, а власними коштами як ФО, наприклад через ощадбанк?

25.08.2011

PV Вибачте, на Ваше запитання відповідь в Єдиній базі податкових знань відсутня. В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до рубрики "Єдина база податкових знань" на веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua.) в категорії 020, або перетелефонувати до нас. На жаль, більш детальної ін...

Читати далі »