Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Права та обов’язки платників податків » Інші питання »

ІІ З якого періоду застосовуються ставки місцевих податків та зборів, у разі якщо рішенням органу місцевого самоврядування вони прийняті пізніше місячного терміну, встановленого Податковим кодексом України?

Надрукувати документ
25.08.2011

(Початок див.І) Повна: Пунктом 12.3 ст.12 р.І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) передбачено, що сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів. Згідно з п.12.5 ст.12 р.І ПКУ офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та зборів є нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами, яке набирає чинності з урахуванням строків, передбачених пп.12.3.4 ст.12 ПКУ. Відповідно пп.12.3.4 ст.12 р.І ПКУ рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим. Разом з цим, п.5 р.XIX „Прикінцеві положення” ПКУ органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити у місячний термін з дня набрання чинності цим Кодексом прийняття рішень щодо встановлення місцевих податків і зборів, визначених цим Кодексом. Пунктом 12 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". Здійснення державної регуляторної політики органами та посадовими особами місцевого самоврядування регламентовано статтями 31 - 38 Розділу VI Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". Особливості прийняття регуляторних актів органами та посадовими особами місцевого самоврядування визначені ст.36 цього Закону, а саме, регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу; проект регуляторного акта не був оприлюднений. Отже, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити прийняття рішень щодо встановлення місцевих податків і зборів, які визначені Податковим кодексом України у місячний термін з дня набрання чинності Податковим кодексом, який набрав чинності з 1 січня 2011 року. При цьому зазначаємо, що згідно п.4 Положення про Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва (далі - Держкомпідприємництво), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2007 року №667, роз’яснення положень законодавства з питань державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності належить до компетенції Держкомпідприємництва. Відповідно питання стосовно поширення сфери дії Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" щодо рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів відноситься до компетенції вказаного комітету. Слід зауважити, що згідно пп.12.3.3 п.12.3 ПКУ копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до органу державної податкової служби, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів. У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків та зборів, що є обов'язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки та збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням мінімальної ставки місцевих податків та зборів (пп.12.3.5.п.12.3 ст.12 ПКУ).


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.