Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Права та обов’язки органів державної податкової служби » Умови допуску до перевірок »

Діє до 01.01.2011 Чи поширюється дія постанови КМУ від 21.05.09 №502 на обмеження планових та позапланових перевірок органів ДПС?

Надрукувати документ
25.08.2011

Органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються законами України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні” (далі – Закон № 509), від 25 червня 1991 року № 1251 ХІІ „Про систему оподаткування” та від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі – Закон № 2181), а також іншими спеціальними законами з питань діяльності податкових органів та оподаткування. Підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок визначено Законом № 509. Згідно з абзацом першим п.п.1 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 року № 502 „Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року” (далі – постанова № 502) мораторій на проведення планових перевірок суб’єктів господарювання не поширюється на планові перевірки за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів). Абзацом другим п.п.1 п.1 постанови № 502 передбачено встановити обмеження щодо проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання. Але, статтею 11? Закону № 509 вже встановлені обмеження щодо проведення органами державної податкової служби позапланових виїзних перевірок, зокрема визначено обставини, за яких можливе їх здійснення. Так, органи державної податкової служби згідно із Законом № 509 можуть проводити позапланові перевірки лише у випадках, якщо за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків законів України про оподаткування, валютного законодавства; платником податків не подано в установлений строк податкову декларацію; виявлено недостовірність даних, що містяться у податковій декларації, поданій платником податків; платником подано декларацію з від’ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень, та в інших встановлених цією статтею випадках. В зв’язку з цим, органи державної податкової служби при організації позапланових виїзних перевірок зобов’язані суворо дотримуватись вимог діючого законодавства в частині їх проведення лише за наявності підстав, визначених законами України з питань оподаткування та спеціальними законами з питань діяльності податкових органів.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.