Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Права та обов’язки органів державної податкової служби » Довідки »

Який чином ФО може отримати довідки про доходи, в тому числі якщо ЮО ліквідована або визнана банкрутом?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до ст. 31 Закону України 2 жовтня 1992 року № 2657-XII "Про інформацію" державні органи, інформаційні системи яких вміщують інформацію про громадян, зобов'язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується. Згідно із п. 70.1 ст. 70 розділу ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) центральний орган державної податкової служби формує та веде Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр). Відповідно до п. 70.3 ст. 70 ПКУ до інформаційної бази Державного реєстру включаються такі дані про фізичних осіб: джерела отримання доходів; об’єкти оподаткування; сума нарахованих та/або отриманих доходів; сума нарахованих та/або сплачених податків; інформація про податкову знижку та податкові пільги платника податків. Згідно із пп. 70.16.1 п. 70.16 ст. 70 ПКУ органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, юридичні особи та фізичні особи – підприємці, податкові агенти подають безоплатно органам державної податкової служби інформацію, передбачену ст. 51 ПКУ. Відповідно до ст. 51 ПКУ податковий агент зобов’язаний подавати у строки, визначенні ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, а також сум нарахованого та утриманого з них податку органу державної податкової служби за місцем свого обліку. При цьому, інформація про суми виплачених доходів і утриманих з них податків та інших обов’язкових платежів фізичних осіб накопичується в Державному реєстрі органами ДПС з 1998 року. Враховуючи вищевикладене, з метою отримання довідки про отримані доходи платник податків – фізична особа, має право звернутися до органу ДПС із заявою за місцем свого проживання (реєстрації). Органи ДПС за заявою фізичної особи, яка зареєстрована в Державному реєстрі, зобов’язані надати наявні в Державному реєстрі відомості щодо доходів фізичної особи за період не раніше, ніж з 1-го кварталу 1998 року. Відомості з Державного реєстру видаються у десятиденний термін, скріплюються печаткою та підписом начальника органу державної податкової служби України. До 1998 року чинним на той час законодавством не було передбачено надходження до державних податкових органів відомостей про доходи фізичних осіб. Тому, за інформацією про доходи фізичних осіб за період до 1998 року в зв’язку з відсутністю зазначених даних в органах ДПС пропонуємо звернутися до податкового агента (юридичної особи або фізичної особи – підприємця), який виплачував доходи фізичним особам, а у разі його ліквідації - до державного архіву області (міста).


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.