Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Порядок обліку платників податків » Взяття на облік: неприбуткових організацій »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи може бути включене до Реєстру неприбуткових організацій та установ представництво громадської (неурядової) організації зарубіжної держави?

Надрукувати документ
25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див.І) Повна: Пунктом 7.11 ст. 7 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (в редакції Закону України від 22 травня 1997 року №283/97–ВР) із змінами та доповненнями (далі – Закон №334) визначено перелік установ і організацій, які в цілях оподаткування підпадають під визначення неприбуткових, тобто тих, що звільняються від сплати податку на прибуток щодо окремих видів доходів. Такі установи і організації за умови дотримання вимог, встановлених п. 7.11 ст.7 Закону №334, можуть бути включені до Реєстру неприбуткових організацій та установ, який, в свою чергу, створюється з метою обліку в податкових органах України та застосування пільг щодо оподаткування. Відповідно до пп. 2.2.1 п. 2 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом ДПА України від 19.02.98 №80, із змінами та доповненнями, неприбуткові установи й організації визначені платниками податків з числа резидентів - юридичних осіб. Таким чином, статус неприбуткової організації чи установи присвоюється установам і організаціям, які є юридичними особами України або їх структурним підрозділам. Одночасно ст. 95 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV із змінами та доповненнями визначено, що представництва не є юридичними особами. Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Згідно із Положенням про порядок реєстрації філіалів, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року №145 представництва громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні здійснюють реєстрацію у Міністерстві юстиції України та отримують відповідне Свідоцтво про реєстрацію структурного осередку громадської (неурядової) організації зарубіжної держави в Україні, яким підтверджується представницький статус таких структурних осередків. Діяльність такого представництва в Україні здійснюється згідно з вимогами чинного законодавства, зокрема, Закону України від 16 червня 1992 року №2460-XII "Про об'єднання громадян" із змінами та доповненнями. Оскільки таке представництво здійснює діяльність в Україні, яка не носить комерційної ознаки та не спрямована на отримання прибутку, то воно не повинне реєструватися в органах державної податкової служби за своїм місцезнаходженням як постійне представництво нерезидента в Україні – платником податку на прибуток згідно з Положенням про порядок реєстрації та обліку постійних представництв нерезидентів в Україні як платники податку на прибуток, затвердженим наказом ДПА України від 12.08.97 №293, із змінами та доповненнями. При цьому, якщо таке представництво зареєстроване як платник податку на прибуток за власною ініціативою та звертається до податкових органів за своїм місцезнаходженням із заявами про включення його до Реєстру неприбуткових установ і організацій, то такому представництву буде надано відмову. Відмова у включенні до Реєстру неприбуткових установ і організацій ґрунтується на тому, що громадська (неприбуткова) діяльність іноземної організації, представником інтересів якої в Україні є представництво, та некомерційний характер діяльності в Україні самого представництва не є підставою для присвоєння статусу неприбутковості представництву іноземної організації в Україні. Статус неприбутковості відповідно до Закону №334 визначається виключно в цілях оподаткування і присвоюється установам і організаціям, які є юридичними особами України або їх структурним підрозділам.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.