Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Порядок обліку платників податків » Взяття на облік: фізичних осіб – підприємців та самозайнятих осіб, які не є підприємцями

Бібліотека Бухгалтерського ОблікуДіє до 01.01.2011 Який порядок взяття на облік ФОП в органах ДПС та які документи необхідно подати для взяття на облік?

25.08.2011

Узяття на облік фізичної особи - підприємця здійснюється за місцем проживання такої особи відповідним органом державної податкової служби на підставі відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця. На бажання фізичної особи - підприємця, стосовно якої до органу державної податкової служби за її місцем проживання не надійшли відомості від державного реєстратора, узяття такої особи на облік може бути здійснене органом державної податкової служби, якщо така особа подає до органу державної податкової служби: заяву за ф. №5-ОПП; копію свідоцтва про державну реєстрацію.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи можливо нерезиденту на території України зареєструватися приватним підприємцем?

25.08.2011

Так, нерезидент за місцем свого проживання на території України має право зареєструватись як фізична особа-підприємець.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може зареєструватись ФОП громадянин, який є засновник ТОВ?

25.08.2011

Так, може. Обмежень щодо реєстрації громадянина, який є засновником товариства з обмеженою відповідальністю, приватним підприємцем немає.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Як в органах ДПС обліковуються ФОП, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційних номерів?

25.08.2011

Такі фізичні особи – підприємці після взяття на облік обліковуються в органах державної податкової служби за серією та номером паспорта.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи підлягає ФО, яка веде особисте селянське господарство і надає послуги з використанням майна та землі особистого селянського господарства реєстрації як ФОП в органі ДПС?

25.08.2011

Надання послуг фізичними особами з використанням майна та землі особистого селянського господарства може здійснюватися як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації такої фізичної особи суб’єктом підприємницької діяльності.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Що включає в себе поняття „місце проживання ФО” з урахуванням норм діючого законодавства України стосовно реєстрації ФОП?

25.08.2011

Місце проживання фізичної особи - житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово, що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою – підприємцем.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно ФОП надавати до органів ДПС відомості щодо прийняття на роботу головного бухгалтера, трудовий договір якого зареєстрований у центрі зайнятості?

25.08.2011

Законодавством не передбачено обов’язку щодо подання до органів державної податкової служби відомостей щодо прийняття на роботу головного бухгалтера фізичною особою – підприємцем.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи потрібно реєструватися приватним підприємцем ФО, яка встановлює генератор на вітер (вітряк) для власних потреб?

25.08.2011

Якщо фізична особа, яка встановлює генератор на вітер, планує використовувати його для власних потреб і не передбачає отримувати прибуток, то вона має право не реєструватися як суб’єкт підприємницької діяльності.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок узяття на облік в органах ДПС самозайнятих осіб, які не є підприємцями?

25.08.2011

Узяття на облік самозайнятих осіб, які не є підприємцями, здійснюють незалежну професійну діяльність та не є найманими особами у межах такої незалежної професійної діяльності, здійснюється у порядку, установленому Порядком обліку для фізичних осіб - підприємців. Узяття на облік таких платників податків здійснюється не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від них заяви за формою № 5-ОПП. Узяття на облік приватного нотаріуса здійснюється в органі державної податкової служби за місцезнаходженням робочого місця нотаріуса. Узяття на облік адвокатів, які займаються адвокатською діяльністю індивідуально та не зареєстровані як фізичні особи - підприємці, здійснюється за місцем їх проживання. Узяття на облік судових експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ та отримали право самостійно здійснювати судово-експертну діяльність, здійснюється за місцем їх проживання.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може бути зареєстрована як підприємець та взята на облік як платник податків ФО, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю?

25.08.2011

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю, може бути зареєстрована як підприємець та взята на облік як платник податків за умови наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може бути посадова особа(голова правління, директор, президент, генеральний директор, головний бухгалтер) платника податків зареєстрована як ФОП і навпаки?

25.08.2011

Чинним законодавством не передбачено обмежень до посадових осіб підприємства (голова правління, директор, президент, генеральний директор, головний бухгалтер) щодо їх реєстрації як фізичної особи - підприємця і навпаки.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи має можливість СГ, щодо якого проводиться процедура зняття з обліку як платника податку, при прийнятті рішення про поновлення господарської діяльності знову отримати оригінали документів (свідоцтва, патенти, довідки за ф. №4-ОПП, інші

25.08.2011

Технічними засобами Єдиного державного реєстру передбачено можливість внесення до нього запису про прийняття рішення щодо відміни попереднього рішення про припинення суб’єкта господарювання. У разі надходження до органу державної податкової служби відомостей державного реєстратора про внесення до ЄДР запису про прийняття засновниками рішення про відміну попереднього рішення про припинення юридичної особи платник податків вважається таким що не перебуває в процедурі припинення. Такому платнику можуть бути видані нові документи (довідка за ф.№ 4-ОПП, Свідоцтво платника ПДВ) у порядку визначеному чинним законодавством.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Які дата реєстрації та номер свідоцтва про реєстрацію зазначаються фізичною особою - підприємцем в рядку 3 заяви за ф. №5-ОПП?

25.08.2011

Бланки свідоцтв про державну реєстрацію юридичних осіб та бланки свідоцтв про державну реєстрацію фізичних осіб - підприємців є документами суворої звітності, мають облікову серію і номер. У бланку свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця зазначаються, зокрема, дата проведення державної реєстрації та номер запису в Єдиному державному реєстрі. Тобто, при поданні заяви за ф. №5-ОПП фізичною особою – підприємцем в рядку 3 такої заяви в полі "Дата реєстрації" зазначається дата проведення державної реєстрації та в полі "Номер свідоцтва про реєстрацію" - номер запису в Єдиному державному реєстрі, які відповідають даним свідоцтва про державну реєстрацію фізичних осіб – підприємців.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи є підстави для припинення підприємницької діяльності ФОП на час перебування на строковій військовій службі?

25.08.2011

Закон України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, а також інші нормативно правові акти не передбачають припинення діяльності суб'єкта господарювання фізичної особи у зв’язку з його перебуванням на строковій військовій службі. При цьому, такий платник податку не звільняється від подачі звітності та сплати податків.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Який порядок узяття на облік в органах ДПС самозайнятих осіб, які не є підприємцями та здійснюють незалежну професійну діяльність, що не потребує наявності ліцензій, дозволів, сертифікатів тощо?

25.08.2011

Органи ДПС здійснюють взяття на облік фізичних осіб – підприємців та адвокатів, нотаріусів та судових експертів, як осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Взяття на облік інших категорій самозайнятих осіб здійснюється тільки за умови їх реєстрації як фізичних осіб – підприємців.

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи може державний службовець займатися підприємницькою діяльністю?

25.08.2011

Згідно із ст. 16 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-XII "Про державну службу" із змінами та доповненнями державний службовець не має права вчиняти дії, передбачені ст. 1 і ст. 5 Закону України від 5 жовтня 1995 року №356/95-ВР "Про боротьбу з корупцією" із змінами та доповненнями (далі ...

Читати далі »

Діє до 01.01.2011 Чи мають можливість займатися підприємницькою діяльністю особи, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків та особи, спеціально уповноважені н

25.08.2011

Діє з 01.01.2011 Особам, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків в юридичних особах, забороняється займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту, що здійснюються в позаробочий час) безпосередньо або через інших осіб, якщо інше не передбачено законом.

Читати далі »