Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Порядок обліку платників податків » Надання повідомлень фінансовими установами про відкриття/закриття рахунків до органів державної податкової служби »

Діє до 01.01.2011 Чи необхідно при проведенні реорганізації банку надсилати до органів ДПС інформацію про зміну рахунків не за ініціативою клієнта для забезпечення взяття таких рахунків на облік, якщо номери рахунків не змінюються?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до глави 19 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.03 №492 (далі – Інструкція №492) зміною рахунків клієнтів уважається процедура відкриття нових рахунків і закриття раніше відкритих рахунків клієнтів не за їх ініціативою, у результаті проведення якої змінюються всі або окремі (один або кілька) банківські реквізити клієнтів - найменування банку, код банку, номер рахунку, валюта рахунку. Зміна рахунків клієнтів здійснюється банком у разі: проведення реорганізації в межах одного банку; проведення реорганізації банків шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення; зміни місцезнаходження банку, у результаті якої змінюється код банку; зміни порядку бухгалтерського обліку рахунків клієнтів (у тому числі рахунків клієнтів, за якими операції не здійснювалися протягом трьох років і більше та на яких є залишки коштів). Зміна рахунків клієнтів не здійснюється в разі зміни найменування банку, яка не пов'язана з його реорганізацією. Про зміну найменування банку, яка не пов'язана з його реорганізацією, банк зобов'язаний завчасно повідомити всіх клієнтів у порядку, встановленому внутрішніми положеннями банку. У цьому разі нові справи з юридичного оформлення рахунків не формуються. Відповідно до п. 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України від 14 вересня 2006 року №133-V „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо форми створення банків та розміру статутного капіталу” банки, створені у формі закритого акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю, зобов'язані протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом (Закон набрав чинності з 4 жовтня 2006 року) привести свою організаційно-правову форму у відповідність з вимогами цього Закону, тобто провести реорганізацію шляхом перетворення у відкрите акціонерне товариство або кооперативний банк. Порядок реорганізації банків згідно з вимогами законодавства України передбачає, зокрема, державну реєстрацію припинення банку, що реорганізовується, і державну реєстрацію створення банку-правонаступника. У зв'язку з цим рахунки клієнтів банку, що реорганізовується, мають бути закриті і відкриті у банку-правонаступнику. З цією метою банки мають здійснити процедуру зміни рахунків клієнтів, визначену главою 19 Інструкції. У цьому разі банки можуть закрити рахунки клієнтів та відкрити цим клієнтам нові рахунки з тими ж самими номерами. Відповідно до п. 19.5 глави 19 Інструкції про зміну рахунків суб'єктів господарювання банк має повідомити відповідні органи державної податкової служби в порядку, установленому ДПА України. Порядок подання фінансовими установами органам державної податкової служби повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків затверджений наказом ДПА України від 01.07.02 №301 із змінами та доповненнями. Тобто, у разі, якщо при проведенні реорганізації банку номери рахунків клієнтів не змінюються, для забезпечення взяття органами державної податкової служби таких рахунків на облік інформація про зміну рахунку не за ініціативою клієнта, а саме: про закриття рахунку (тип операції - 5) та відкриття нового рахунку з тим же номером (тип операції - 6) має надсилатися в одному файлі. Зазначене викладене в листі Національного банку України від 10.12.08 №25-111/2733-17445.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.