Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Порядок обліку платників податків » Надання повідомлень фінансовими установами про відкриття/закриття рахунків до органів державної податкової служби »

Діє до 01.01.2011 ІІ Чи може бути взятий на облік в органі ДПС рахунок платника податку, що знаходиться у стані припинення, якщо такий рахунок був закритий не за ініціативою клієнта при проведенні реорганізації банку?

Надрукувати документ
25.08.2011

Діє до 01.01.2011 (початок див. І) Повна: Відповідно до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.03 №492, із змінами та доповненнями (далі – Інструкція №492) зміною рахунків клієнтів вважається процедура відкриття нових рахунків і закриття раніше відкритих рахунків клієнтів не за їх ініціативою, зокрема, у результаті проведення реорганізації в межах одного банку; проведення реорганізації банків шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення. Про зміну рахунків суб'єктів господарювання банк має повідомити відповідні органи ДПС в порядку, установленому ДПА України. Послідовність дій фінансових установ, платників податків та органів ДПС при взятті на облік в органах ДПС рахунків платників податків, відкритих у фінансових установах встановлена Порядком подання фінансовими установами органам державної податкової служби повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків, затвердженим наказом ДПА України від 01.07.02 №301, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №301). Відповідно до Порядку №301 органи ДПС відмовляють у взятті рахунку платника податків на облік у разі наявності підстав для такої відмови. Однією з таких підстав є наявність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – Єдиний державний реєстр) запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця. Згідно із пп. 8.1.3 п. 8.1 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом ДПА України від 19.02.98 №80, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №80) та п. 20.4 Інструкції №492 у разі припинення юридичної особи внаслідок її ліквідації для проведення ліквідаційної процедури використовується один банківський рахунок юридичної особи, що ліквідується, визначений комісією з припинення (ліквідатором, ліквідаційною комісією тощо). П. 8.9 Порядку №80 зняття з обліку фізичної особи - підприємця як платника податків здійснюється в порядку, відповідному для платників податків - юридичних осіб. Відповідно до ч. 7 ст. 30 Закону України від 14 травня 1992 року № 2343-XII "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" із змінами та доповненнями ліквідатор зобов'язаний використовувати при проведенні ліквідаційної процедури тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ліквідатором. Таким чином, у разі невиконання платниками податків положень нормативно-правових актів стосовно використання суб’єктами господарювання, що припиняються, одного банківського рахунку при проведенні ліквідаційної процедури ДПА України повідомляє фінансові установи про це шляхом відмови у взятті на облік рахунків платників податків, що знаходяться у стані припинення та мають більше двох відкритих рахунків. Тобто, для отримання повідомлення про взяття на облік в органі ДПС рахунку, відкритого у фінансовій установі, платнику податку, що знаходиться у стані припинення, необхідно мати не більше одного наявного рахунку, а інші рахунки закрити. Після чого у разі подання фінансовою установою електронного повідомлення про відкриття рахунку, такий рахунок буде взято на облік в органі ДПС відповідно до Порядку №301.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.