Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Облік платників податків » Взяття на облік відокремлених підрозділів нерезидентів »

І Чи підлягає взяттю на облік в органах ДПС нерезидент у разі придбання нерухомості на території України?

Надрукувати документ
25.08.2011

Кортка: Підлягає. У разі придбання іноземною компанією (організацією) нерухомості на території України, можна говорити про наявність на території України у такого нерезидента офісу, представництва чи іншого відокремленого підрозділу. Разом із тим із такого правила можуть бути поодинокі виключення. Наприклад, якщо іноземна компанія набуває права власності на нерухомість за рішенням суду про перехід права власності на нерухомість до нерезидента в рахунок виконання зобов’язань резидента, і при цьому нерезидент не зацікавлений у володіння такою нерухомістю, має намір її реалізувати (відчужити) і володіє такою нерухомістю лише тимчасово (до 6 місяців). Взяття на облік відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації, у тому числі постійного представництва нерезидента, здійснюється після їх державної реєстрації (акредитації, легалізації) в установленому порядку відповідно до пункту 3.4 розділу ІІІ, пункту 4.2 розділу IV та розділу V Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 №979 (далі – Порядок № 979). У разі отримання іноземною компанією або організацією майнових прав на нерухомість або землю в Україні, які підлягають оподаткуванню, якщо спосіб та цілі отримання цього майна не потребують створення такою компанією (організацією) відокремленого підрозділу або постійного представництва нерезидента в Україні, такий нерезидент за місцезнаходженням відповідного об'єкта береться на облік в органах ДПС у порядку визначеному пунктом 4.4 розділу IV Порядку №979. Повна: Нерухомість (споруда, приміщення тощо) придбавається іноземною компанією (організацією) з метою її наступного використання, наприклад, розміщення представництва чи іншого підрозділу іноземної компанії (організації), постійного або тимчасового проживання представників такого нерезидента на території України, здавання такої нерухомості в оренду, наступного продажу тощо. Придбання нерухомості без наміру її використання не має сенсу, оскільки її утримання потребує певних витрат, а здавання, наприклад, такої нерухомості в оренду є господарською діяльністю, яка передбачає отримання прибутку. Окрім того купівля подібної нерухомості, її обслуговування та утримання у належному стані передбачає перебування на території України представника чи представництва нерезидента, наділеного правами діяти від імені та в інтересах нерезидента щодо такої нерухомості, як то укладення на користь нерезидента договорів купівлі-продажу нерезидента та/або утримання у власність чи оренду землі, сплати коштів за поточне утримання нерухомості у належному стані (комунальні платежі, охорона, ремонт тощо), а також внесення до бюджету плати за землю щодо земельних ділянок, на яких розташовані такі об'єкти нерухомого майна. Окрім того, частиною третьою статті 129 Земельного Кодексу України визначено, що продаж земельних ділянок, що перебувають у власності держави та територіальних громад, іноземним юридичним особам допускається за умови реєстрації іноземною юридичною особою постійного представництва з правом ведення господарської діяльності на території України. Таким чином, у разі придбання іноземною компанією (організацією) нерухомості на території України, можна говорити про наявність на території України у такого нерезидента офісу, представництва чи іншого відокремленого підрозділу. Разом із тим із такого правила можуть бути поодинокі виключення. Наприклад, якщо іноземна компанія набуває права власності на нерухомість за рішенням суду про перехід права власності на нерухомість до нерезидента в рахунок виконання зобов’язань резидента, і при цьому нерезидент не зацікавлений у володіння такою нерухомістю, має намір її реалізувати (відчужити) і володіє такою нерухомістю лише тимчасово (до 6 місяців). (продовження див. ІІ)


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.