Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Облік платників податків » Вимоги до відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах »

Чи потрібно платнику податків подавати до органу ДПС повідомлення про відкриття/закриття рахунків у банку (іншій фінансовій установі)?

Надрукувати документ
25.08.2011

Згідно із п. 69.1 та п. 69.2 р. ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями банки та інші фінансові установи відкривають поточні та інші рахунки платникам податків - юридичним особам (як резидентам, так і нерезидентам) незалежно від організаційно-правової форми, відокремленим підрозділам та представництвам юридичних осіб, фізичним особам - підприємцям та фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, лише за наявності документів, виданих органами державної податкової служби, що підтверджують взяття їх на облік у таких органах. Банки та інші фінансові установи зобов'язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків - юридичної особи, у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до органу державної податкової служби, в якому обліковується платник податків, протягом трьох робочих днів з дня відкриття/закриття рахунка (включаючи день відкриття/закриття). У разі відкриття або закриття рахунка платника податків - банку, у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, повідомлення надсилається в порядку, визначеному цим пунктом, лише в разі відкриття або закриття кореспондентського рахунка. У разі відкриття або закриття власного кореспондентського рахунка банки зобов'язані надіслати повідомлення до органу державної податкової служби, в якому обліковуються, в строки, визначені цим пунктом. Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби затверджений наказом ДПА України від 23.12.10 №993 (далі – Наказ №993). У Наказі №993 додатково передбачено надання в електронному вигляді інформації про відкриття/закриття рахунків платників податків - фізичних осіб - підприємців або фізичних осіб, що провадять незалежну професійну діяльність, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган ДПС і мають відмітку у паспорті. В той же час, Наказом №993, зокрема, визнано таким, що втратив чинність Порядок подання податковим органам Повідомлення про відкриття (закриття) рахунків в фінансових установах, затверджений наказом ДПА України від 01.08.01 №306 із змінами та доповненнями, відповідно до п. 2 якого було визначено, зокрема, для фізичних осіб, які відмовилися від прийняття ідентифікаційного номеру тощо, що повідомлення про відкриття (закриття) рахунку в фінансовій установі протягом трьох робочих днів з дня відкриття або закриття рахунку в фінансовій установі (включаючи день відкриття або закриття) подається суб'єктом господарювання - платником податків особисто або надсилається поштою на адресу відповідного державного податкового органу з повідомленням про вручення. Враховуючи викладене, повідомлення про відкриття або закриття рахунків платникам податків до органу державної податкової служби зобов'язані надіслати не платники податків, а банки та інші фінансові установи протягом трьох робочих днів з дня відкриття/закриття рахунків (включаючи день відкриття/закриття).


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.