Бібліотека бухгалтерського обліку pro-u4ot.info

Украина онлайн каталог сайтів www.webmoney.ru

КОМЕНТАРІ


Пошук інформації про контрагента в ЄДР

Моніторинг законодавства

Довідник бухгалтерських проводок (продовження)

Довідник бухгалтерських проводок

"Коза" для складання Балансу та Звіту про фінансові...

Податковий кодекс України (архів)

Як розрахувати фінансові показники (коефіцієнти)?

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1...

Как заставить людей работать на вас

Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як...

Наступление на господство доллара

20 порад для того, щоб працювати менше

Первичные документы для целей бухгалтерского учета

Податковий календар

Пропозиція щодо публікації матеріалів

Чи є майбутнє в українського аудиту?

Бізнес-плани. Повне довідкове видання

Технология обмана или как стать членом АПУ

Який розмір річної плати за ліцензію на право оптової...

Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду,...

Альбом бухгалтерських проводок

Финансы и бухгалтерский учет для неспециалистов

Інформаційний вірус

Как грамотно сорвать проект внедрения, или Пособие для...

Инвестиционная оценка: Инструменты и методы оценки любых...

Реклама

. Головна » Довідкова інформ. » Довідник ДПА » Зовнішньоекономічна діяльність та валютний контроль » Порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті »

Чи дозволяється здійснення розрахунків у валюті України у випадку купівлі нерезидентом – ФО за готівку товарів на території України?

Надрукувати документ
25.08.2011

Відповідно до ст.7 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 р. №15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" зі змінами та доповненнями (далі – Декрет №15-93) розрахунки між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту з використанням як засобу платежу іноземної валюти здійснюються лише через уповноважені банки. При цьому здійснення розрахунків між резидентами i нерезидентами в межах торговельного обороту у валюті України допускається за умови одержання індивідуальної ліцензії Нацбанку України. Таким чином, розрахунки, що здійснюються між резидентами та нерезидентами, зареєстрованими як суб’єкти підприємництва згідно з законодавством своєї держави, та провадяться у валюті України, потребують індивідуальної ліцензії Нацбанку України. Водночас у разі якщо однією із сторін розрахунків виступає нерезидент – фізична особа i розрахунки провадяться у готівковій формі, то такі розрахунки підпадають під дію п. 1 ст. 3 Декрету № 15-93, яким передбачено, що валюта України є єдиним законним засобом платежу на території України, який приймається без обмежень для оплати будь-яких вимог та зобов'язань, якщо інше не передбачено цим Декретом, іншими актами валютного законодавства України. Винятки щодо зазначених операцій встановлено Правилами використання готівкової іноземної валюти на території України, затвердженими постановою Правління Національного банку України від 30 травня 2007 року №200, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 18 червня 2007 р. за №656/13923 (зі змінами та доповненнями, далі – Правила). Зокрема, п. 6 Правил передбачені випадки, що дозволяють фізичній особі – нерезиденту використання на території України готівкової іноземної валюти як засобу платежу. Таким чином, розрахунки за товари (роботи, послуги), які придбаває фізична особа – нерезидент на території України, у випадках, не передбачених пунктом 6 Правил, здійснюються у національної валюті України.


[на головну]

Додати коментар

Тільки зареєстровані учасники мають можливість приймати участь в обговоренні статей та матеріалів.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь.